Kolejny lokal w Ostrołęce zapowiada otwarcie

Po klubie Elita kolejny lokal planuje otwarcie dla klientów. Mowa o Gatce Szmatce znajdującej się na Starym Mieście.

– Długo „dojrzewaliśmy” do tej decyzji. I to nie jest tak, że jesteśmy jacyś… antysystemowi, że chcemy się stawiać i coś udowodnić tym gestem. My po prostu nie mamy innego wyjścia (tzn. mamy-zamknąć na amen) – napisali w piątek 15 stycznia właściciele restauracji Gatka Szmatka na Facebooku.

Jak informują, w tej chwili nie obejmuje ich żadna pomoc, dlatego zdecydowali się otworzyć lokal dla klientów. Godzinę otwarcia mają podać w sobotę 16 stycznia.

– Świadomi konsekwencji i oczywiście stosując zasady reżimu sanitarnego otwieramy. Nie chcemy tym nikogo urazić, czy narażać. Szanujemy i współczujemy tym, których pandemia dotknęła bezpośrednio, ale prosimy Was, nie oceniajcie naszych działań, bo z naszej strony nie ma złej woli, a każdy ma swoje dramaty.

Przypomnijmy, że w piątek 15 stycznia otwarcie mimo panujących obostrzeń zapowiedział klub Elita w Ostrołęce. Zanim przyszli pierwsi klienci, w lokalu pojawili się pracownicy Sanepidu i policja. Po tej wizycie właściciel zrezygnował z wstępnych planów i koncertu, ale później na Facebooku informowano o tym, że klub jednak jest otwarty.

Policja informuje:

„Podmioty, które prowadzą działalność wbrew obowiązującym przepisom mogą spodziewać się kontroli ze strony uprawnionych organów. Organem wiodącym w zakresie prowadzenia kontroli tego typu podmiotów są jednostki Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, mają one możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej do 30 tysięcy złotych.

Gdy zaistnieje taka potrzeba wsparcia inspektorom sanitarnym w zakresie prowadzonych kontroli i egzekucji obowiązujących przepisów udzielają policjanci. Ponadto funkcjonariusze podejmują interwencje w przypadkach zgłoszonych im naruszeń obowiązującego reżimu sanitarnego oraz gdy w trakcie służby zaobserwują, że dochodzi do łamania prawa również w tym zakresie.

Reakcja policjantów na takie złamanie prawa jest adekwatna do zastanych okoliczności, a gdy policjant stwierdzi, że doszło do popełnienia wykroczenia lub przestępstwa, wówczas sporządza stosowną dokumentację i na jej podstawie dalsze decyzje podejmowane są przez prokuratora lub sąd, do którego dana sprawa zostanie skierowana.”

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
***** ***

Ten popier****ny rząd chce wykończyć polskich przedsiębiorców.
Zakazy bez wsparcia finansowego zabijają ludzi.
Te pseudotarcze niech sobie w DU#PĘ wsadzą, to kropla w morzu potrzeb i działa wybiórczo.
Ludzie nie mają jak rachunków popłacić, zwalniają pracowników, tracą dorobki życia.
Ale zadowoleni z siebie popaprańcy w sejmie dietki biorą w całości „bo im się należy” .
POPIERAM SPRZECIW PRZEDSIĘBIORCÓW !!!!!

Vincenty

Ty popierasz każde przeciwne zdanie do rządu. Ani grama samodzielnego myślenia lub logicznej oceny

Gość

Vincenty, ale ty zawsze z rządem. Gdzie u ciebie samodzielne myślenie?

Ala

Człowieku mściwy, zacznij od psychiatry a nie obrażaj. Lekarz już będzie wiedział gdzie cię skierować.

Gość

Ala rząd kolejny raz zmniejszył i tak ubogie finansowanie psychiatrii. 

Bywalec

O jakim przedsiębiorcy mówisz? Zacznij odróżniać przedsiębiorczość od działalności gospodarczej.A co za „dobra” produkuje jakaś „Gat.ka Szmatka”? Taki spragniony jesteś pobytu w knajpie?

***** ***

Tępy jesteś jak tabaka w rogu.
Przedsiębiorcą jest „osoba prowadząca w celach zarobkowych działalność wytwórczą, budowlaną, handlową lub usługową”.

Gość

Nie pomyślałeś, że komuś grozi bankructwo. Ktoś po tym obostrzeniach bez wsparcia nie będzie miał czego do garnka włożyć? Nie pomyślałeś, ile małych przedsiębiorców popadnie w depresje, popełni samobójstwa. PiS wprowadza obostrzenia bez ładu, bez składu bez dbania o dobro obywateli.  Oczywiście rygory nie dotyczą to samych rządzących.  Czarnek mógł odwiedzić babcię w szpitalu i mimo to został ministrem. Szumowski złamał zasady jadąc z własnym ojcem do szpitala w Aninie.  Kaczyński notorycznie pokazuje się bez maseczki, Emiliwicz musiała wybrać się na narty, Kinga Duda nie mogła się obyć bez hucznych urodzin. Obostrzenia są konieczne, ale za tym powinno iść wsparcie. Rządzący musza… Czytaj więcej »

normalny

Knajpy chcą otwierać a ludzie umierają.
Może przekwalifikujcie się i do roboty przy wirusie.
Tam też można zarobić na życie.

Romek

Słuszne spostrzeżenie.Ci którzy twierdzą że nie ma wirusa niech zaczną społecznie przy wirusie pomagać.
Niech nie wywołują wilka z lasu.

123

powinni zakazać sprzedaży farb