Kolejne zakażenia. Wstrzymane wydobycie węgla w 12 kopalniach

Liczba zainfekowanych: 26 780 (+219 dzisiaj, z czego 151 Śląsk). Wyleczeni: 12 998 (+143 ostatniej doby). Liczba zgonów: 1 161 (+4 dzisiaj) – to raport z ranka 8 czerwca.

Tuz przed publikacją najnowszych danych odbyła się konferencja prasowa, na której wicepremier Jacek Sasin oświadczył, że od 9 czerwca, przez trzy kolejne tygodnie, wstrzymane zostaje wydobycie w dwunastu kopalniach na Śląsku. To te kopalnie, gdzie nie wszyscy górnicy zostali przebadani na koronawirusa. Wydobycie węgla zostanie wstrzymane w dziesięciu kopalniach Polskiej Grupy Górniczej i dwóch JSW.

Ministerstwo Zdrowia rankiem 8 czerwca poinformowało:” Mamy 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia z województw: śląskiego (151), świętokrzyskiego (40), opolskiego (8), wielkopolskiego (7), dolnośląskiego (6), podkarpackiego (3), lubelskiego (1), małopolskiego (1), podlaskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K, 87-M, 80-M Zgierz, 92-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 26 780/1 161 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe.”

Dobowa statystyka: Liczba hospitalizowanych: ↓ 126 (-6.3%). Liczba osób na kwarantannie: ↑ 162 (+0.2%). Objętych nadzorem epidemiologicznym: ↓ 376 (-1.9%). Osoby wyzdrowiałe: +143 (+1.1%).

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Jakieś dwa miesiące za późno.
Ale jak się nie bada by wykryć wczesne ogniska to tak się kończy zabawa MZ w walkę z epidemią.
Są jak dzieci w ostrym cieniu mgły.

gość

Zamyka się akurat te kopalnie, które produkują węgiel energetyczny, a nie te, które wydobywają dużo bardziej zyskowny węgiel koksowy? I to mimo, że to w tych drugich było bardzo dużo zachorowań.W kopalni Pniówek jedna trzecia załogi choruje….Okazuje się, że w JSW zamknięto akurat nie Pniówek i Zofiówkę, ale właśnie kopalnie: Knurów-Szczygłowice i Budryk. Innymi słowy kopalnie efektywne, które wydobywają przeznaczony docelowo dla hut węgiel koksujący kupowany obecnie po 110-120 dol. za tonę, pozostawiono przy życiu, a te nieefektywne, które ostatnio produkowały węgiel energetyczny na hałdy – zamknięto na trzy tygodnie. I znowu podatnicy zapłacą za to że politycy kupują sobie głosy niezadowolonych górników.