Kolejne przetargi na projekty z budżetu obywatelskiego

Miasto ogłosiło przetargi na inwestycje z budżetu obywatelskiego. Teraz przyszedł czas na place zabaw.

Jak pokazuje doświadczenie poprzednich lat, place zabaw – zwłaszcza te przyprzedszkolne – najczęściej wygrywały bądź zajmowały najwyższe lokaty w głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego w Ostrołęce.

W 2018 roku było nie inaczej, a miasto właśnie ogłosiło przetarg na powstanie i doposażenie nowych atrakcji dla dzieci.

Mowa o placach zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 i na osiedlu Dzieci Polskich.

„Piątka” nie ma placu zabaw, ale od reformy oświaty i przeniesieniu podstawówki do wcześniej funkcjonującego tam gimnazjum ma za to wśród uczniów młodsze dzieci, które zapewne chętnie by ze zjeżdżalni czy huśtawek skorzystały. Dlatego stworzenie placu zabaw zgłoszono do budżetu obywatelskiego, pomysł szacowany na 232 tys. zł spodobał się 697 osobom (trzecie miejsce) i został zakwalifikowany do realizacji.

Nowy plac zabaw SP 5 ma mieć do 31 sierpnia 2019 roku.

Osiedle Dzieci Polskich z kolei będzie miało przebudowany i doposażony plac zabaw. Zagłosowało na niego w budżecie obywatelskim 402 osoby. Projekt ten – jego koszt to ok. 200 tys. zł – zamykał listę pomysłów zatwierdzonych do realizacji.

Osiedlowy plac zabaw, który znajduje się obok Przedszkola Miejskiego nr 13, ma się wzbogacić o zupełnie nowe zabawki. Czas na jego doposażenie wykonawca wyłoniony w przetargu będzie mieć także do 31 sierpnia 2019 roku.

Jeśli więc wszystko pójdzie z planem, dzieci w nowym roku szkolnym będą miały dwa nowe place zabaw.