Kolejne imprezy w powiecie ostrołęckim odwołane

– Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, postanowiłem podjąć niełatwą decyzję o odwołaniu dwóch imprez plenerowych, które co roku organizowane są na terenie naszej gminy – poinformował wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

Wójt podkreślił, że w walce z epidemią koronawirusa najważniejsze jest zachowywanie dystansu społecznego, co wiąże się z rezygnacją z imprez masowych. Stąd decyzja o odwołaniu dwóch wydarzeń w gminie Rzekuń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mowa o imprezie „Świnia kontra dzik” w Przytułach Starych oraz odpuście św. Anny w Kamiance.

– Tegoroczny odpust Św. Anny, który odbywał się w Kamiance i przyciągał tłumy, tym razem będzie miał charakter jedynie religijny tzn. odprawiona zostanie uroczysta msza św. w Kaplicy św. Anny. Wszelkie koncerty, konkursy i zabawa taneczna nie będą współorganizowane przez Urząd Gminy w Rzekuniu – informuje Bartosz Podolak.

Nie odbędzie się również wydarzenie kulturalne pn. „Świnia kontra Dzik” w Przytułach Starych.

– Wielu ekspertów alarmuje, że w naszym kraju utrzymuje się stały, wysoki wzrost zachorowań na COVID-19. To sprawia, że jako samorząd musimy działać bardzo ostrożnie, ograniczając maksymalnie ryzyko rozprzestrzenia się wirusa. Ponadto według opinii polskich wirusologów cały czas istnieje ryzyko, że druga fala epidemii może pojawić się jesienią, dlatego prosimy mieszkańców o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji o odwołaniu ww. imprez. Trzeba działać konsekwentnie i solidarnie. Wierzymy, że jest to najlepszy sposób, aby przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas .

Pozostaje nam w takim razie tylko… powspominać. Tak podczas dożynek w Przytułach Starych było rok temu: