Kolejne centrum handlowe w Ostrołęce? Było o nim na sesji

Na sesji Rady Miasta z 24 października radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu „Targowa” w Ostrołęce.

Chodzi o działkę znajdującą się pomiędzy ulicami Targową, Lokalną i Zawadzkiego. Ma ona powierzchnię 2,60 ha. Na jej części znajdowały się kiedyś budynki po Spółdzielni Narew. W innym obiekcie na tym terenie przez lata działał sklep Jysk.

Właściciele nieruchomości mają plan, aby powstało tu centrum handlowe. Wyburzanie istniejących zabudowań rozpoczęło się w kwietniu 2018 roku. Teraz radni podjęli decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania tego terenu. To pozwoli na podjęcie dalszych kroków w kierunku powstaniu tu centrum handlowego.

– Na komisji zjawili się wnioskodawcy, którzy opowiedzieli o swoim pomyśle – mówił na sesji przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska Mariusz Mierzejewski.

Jest to rejon, który dzięki tej zmianie zostanie zagospodarowany na park handlowy. To lokalny przedsiębiorca, firma, która na naszym terenie od długiego czasu działa.

W uzasadnieniu projektu uchwały, za którym zagłosowali radni, napisano:

„Intencją tych przekształceń jest przeznaczenie terenu pod obiekty handlowe o pow. sprzedaży powyżej 2000 mkw. wraz z towarzyszącą przestrzenią przeznaczoną na wypoczynek i rekreację dla mieszkańców.”

Warto dodać, że zatwierdzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nastąpi odrębną uchwałą.

najnowszy najstarszy oceniany
Tom
Gość
Tom

Po co to Panu R. Ma takie duże biznesy a musi układać się z bolszewikiem

moT
Gość
moT

do ksiundza na tace bo na lekarza od głowy juz za puźno

Henry
Gość
Henry

Kulik obrażał przedsiębiorcę, ciekawe czy przeprosił?

tycjan
Gość
tycjan

Kolejne sklepy w Ostrołęce, naprawdę to potrzebne?

Nina
Gość
Nina

Kulik już nie oskarża biznesmena, że ma jakieś układy z poprzednikami? A łgarstwa i obrzydliwe artykuły? Już zapomniałeś co pisałeś? Wiesz co to honor?

anonim
Gość
anonim

Chwała że radni i prezydent zajęli się tą zmianą, w końcu może ktoś posprząta i zagospodaruje ten teren. Takiego miejsca, które nie zachęca do zatrzymania się – możemy się tylko wstydzić sami przed sobą, ale zwłaszcza przed każdym gościem naszego miasta. Trzymam kciuki i życzę powodzenia 🙂 🙂

Dzik
Gość
Dzik

Kolejne centrum w którym nikt nie kupuje, zróbcie coś dla ludzi centrum kultury porządny plac zabaw, sktepark