Kolejne alarmy bombowe przed maturami! Tym razem w Ostrołęce i powiecie (aktualizacja)

W poniedziałek alarm bombowy mieliśmy w ZSP w Goworowie. Dzień później 7 maja służby sprawdzały, czy nie podłożono ładunków wybuchowych w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce i ZSP w Łysych, Myszyńcu i Kadzidle.

Zanim rozpoczęły się matury w wielu szkołach w całej Polsce otworzono maile z informacją, że w placówkach podłożono bombę. Taka sytuacja miała i miejsce w powiecie ostrołęckim, w ZSP Goworowie.

Kolejnego dnia ten scenariusz powtórzył się. Tym razem ładunki wybuchowe miały zostać podłożone w ZSP w Łysych i II LO w Ostrołęce. W obu przypadkach służby o potencjalnym zagrożeniu dowiedziały się wcześnie: Łyse zaalarmowało o godz. 6.24, Ostrołęka – o godz. 6.42.

W ZSP w Łysych czynności zostały zakończone. Służby nie znalazły bomby. II LO w Ostrołęce po godz. 8 także zakończono sprawdzanie szkoły. Tak jak i w Łysych, zagrożenie nie zostało potwierdzone i w II LO matura z matematyki powinna odbyć się bez przeszkód.

AKTUALIZACJA

O podłożeniu bomby zostali też poinformowani pracownicy ZSP w Kadzidle i Myszyńcu. Służby sprawdziły budynki: tu także nie znaleziono śladów ładunków wybuchowych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jhh

Robią wszystko co tylko możliwe by matury się nie odbywały. Nie wyszło lewactwu z nauczycielami to wymyślili bomby. Ciekawe kto za to odpowie?