Kolejna termomodernizacja „pałacyku”. W planach też remont schodów

Co roku coraz bardziej zmienia się tzw. pałacyk, czyli urzędowy budynek przy ul. Fieldorfa „Nila” 15 w Ostrołęce. Inwestycję polegającą na termomodernizacji obiektu rozłożono na kilka lat. Rozpoczął się kolejny jej etap.

– Ruszamy z kolejnym etapem termomodernizacji m.in. Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce. Jest szansa zakończenia całego obiektu tzw. „pałacyku” na zewnątrz w tym roku – napisał kierownik wspomnianej delegatury Marcin Grabowski.

Na inwestycję złożyło się kilku właścicieli nieruchomości. Najwięcej dał wojewoda mazowiecki, pozostali inwestorzy to Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, miasto Ostrołęka i Państwowa Inspekcja Pracy.

Prace związane z termomodernizacją od strony ul. Wesołej rozpoczęły się niedawno. Na tym być może się nie skończy, ponieważ ogłoszony jest przetarg i na remont schodów na patio. W połowie września mają zostać otwarte oferty.

Do „zrobienia” zostanie zatem jeszcze niewielka ściana znajdująca się przy garażach i same garaże.

Urzędnicy i petenci do listy zadań do wykonania z pewnością dodaliby budowę nowego parkingu. Obecny wydaje się być zbyt skromny jak na potrzeby – w godzinach pracy niełatwo czasem znaleźć tam wolne miejsce na samochód.