Kobylin. Jest wyrok w sprawie kobiety zakażonej koronawirusem

Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie Barbary B. z gminy Długosiodła. Nie przejmując się tym, że jest zakażona koronawirusem i jest objęta kwarantanną, razem z mężem wybrała się na zakupy do pobliskiego Kobylina w gminie Goworowo. Tym samym naraziła innych na zakażenie koronawirusem. Wyrok jest prawomocny.

Wyrok zapadł 10 września, a dotyczy wydarzenia, które miało miejsce kilka miesięcy wcześniej, 23 kwietnia.

Wówczas to 55-letnia Barbaba B. mieszkająca w Wólce Grochowskiej, gm. Długosiodło, wyjechała razem z mężem na zakupy do Kobylina, gm. Goworowo. Zrobiła to, mimo tego, że wiedziała o tym, że jest zakażona koronawirusem i była objęta kwarantanną. W ten sposób na zakażenie naraziła obsługę sklepu i klientów. O wszystkim zaalarmowano policję, która zatrzymała parę. Kobiecie groziły surowe konsekwencje. Niedawno informowaliśmy o zakończonym śledztwie.

Teraz Prokuratura Okręgowa poinformowała o wyroku:

„W dniu 10 września 2020r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie Barbary B., która była oskarżona o to, że w dniu 23 kwietnia 2020 r. wiedząc, że jest osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2, oddaliła się z miejsca zamieszkania w Wólce Grochowskiej, gm. Długosiodło, tj. miejsca, gdzie zgodnie z decyzją powiatowej stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wyszkowie, miała odbywać nałożoną nią kwarantannę i udała się na teren sklepu spożywczego w Kobylinie, gm. Goworowo, w którym sklepie przebywała obsługa i inni klienci, tym samym sprowadzając niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej COVID -19, tj. o czyn z art. 165 §1 pkt. 1 k.k.

Sąd skazał Barbarę B. na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, grzywnę w wymiarze 125 stawek dziennych po 10 zł każda, zaliczył okres tymczasowego aresztowania w ilości 61 dni, zobowiązał Barbarę B. do informowania Sądu o przebiegu próby na piśmie co pół roku i obciążył oskarżoną kosztami i opłatami postępowania w sprawie.

Wyrok jest prawomocny.

Fot. Pixabay