Kobiety z „Bądź bezpieczna na wsi” w remizie i z panią dietetyk (zdjęcia)

W piątek 3 lipca uczestniczki kursu „Bądź bezpieczna na wsi” odwiedziły remizę OSP Lelis. Panie dowiedziały się jak należy zachować się w przypadku pożaru, a także jak dużym zagrożeniem jest czad.

Druh z OSP Lelis opowiedział, kiedy należy wzywać straż pożarną. Zaprezentował strój strażaka, sprzęt ratowniczy i gaśniczy.

„Obecnie służba w OSP wiążę się z wieloma interwencjami, w których ratowane jest życie ludzkie i nie koniecznie musi być to pożar. Praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna” – piszą organizatorzy kursu „Bądź bezpieczna na wsi”.

Na deser i zakończenie dnia było dietetycznie i sympatycznie – dietetyk mgr Milena Romanik-Ciszkowska mówiła jak odżywiać się zdrowo i bezpiecznie. Było o zdrowym stylu życia, diecie dostosowanej dla kobiet w różnym wieku. Pani dietetyk podkreśliła, że tylko wypracowane, zdrowe nawyki jedzenia pozwolą cieszyć się nam zdrowiem oraz szczupłą sylwetką.

Uświadomiła również Paniom, jak bardzo ważne jest łączenie zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu. Wszystkie diety warto jednak skonsultować ze specjalistą, gdyż diety cud nie istnieją i mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.