„Kobieta, Gest, Okno” – malarstwo Łukasza Rudeckiego w Galerii Ostrołęka

Najnowsza wystawa (bez wernisażu) w Galerii Ostrołęka dostępna będzie dla publiczności od czwartku 18 czerwca w godzinach od 10.00 do 17.00. Wystawa czynna do 31 lipca.

O autorze:

Łukasz Rudecki: ur. 7.06.1979 w Radomiu. Absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej (obecnie Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu). Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera.

Od 2008 roku zatrudniony jako asystent, następnie od 2010 roku jako adiunkt w Katedrze Malarstwa i Rysunku, Wydziału Sztuki Uniwersytetu, Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. W 2009 na podstawie rozprawy przygotowanej pod kierunkiem prof. Jana Trojana, zatytułowanej N-FIGURY. Konkret, aluzja, symbol w moim malarstwie . otrzymał stopień doktora sztuk plastycznych. W 2018 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Zrealizował dwanaście wystaw indywidualnych (Kielce, Radom, Siedlce, Szczecin, Łódź, Magdeburg, Warszawa). Uczestniczył w około siedemdziesięciu wystawach zbiorowych (m.in. Berlin, Częstochowa, Koszyce, Toruń, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Zakopane), na których był czterokrotnie nagradzany.