Kłódka na klamce samochodu. Nowy sposób oszustów

Oszuści wymyślili nowy sposób na łatwy zarobek. Stosują go zwłaszcza na parkingach galerii handlowych. Nie dajcie się nabrać!

Wielu z nas przed Świętami Bożego Narodzenia wybiera się na zakupy do galerii handlowych. Nic więc dziwnego, że właśnie na terenie takich galerii działają oszuści.

Ostatnio do ich wachlarza sposobów na zarobienie łatwych pieniędzy doszedł kolejny.

„W ostatnim czasie użytkownicy pojazdów, parkujący zwłaszcza na terenie galerii handlowych, po wyjściu ze sklepu, ze zdziwieniem zauważali na klamkach umocowane kłódki, którym towarzyszył krótki list. Pomysłodawca tego procederu oferuje pomoc w zdjęciu wątpliwej ozdoby, jednak za podanie kodu/szyfru oczekuje zapłaty kilkuset złotych” – informuje Damian Wroczyński z Komendy Policji w Wyszkowie.

Jest to kolejny sposób na wyłudzenie naszych pieniędzy. W okresie przedświątecznym różnej maści oszuści, naciągacze, liczą, że zaangażowani w przedświąteczne przygotowania będziemy mniej czujni. Każda sytuacja, która odbiega od normy może być pułapką.

Zamiast więc płacić za szyfr, skontaktujmy się czym prędzej z policją. Mundurowi spróbują namierzyć wówczas oszustów.

Czy kłódki na klamkach samochodów pojawiają się już i w Ostrołęce? Tego nie wiemy, w każdym razie ostrołęczanie ostrzegają się zawczasu:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
można?

kopiuj w klej TVN24