Kładka MŻW: kiedy zostanie otwarta?

Od ukończenia budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce minęły ponad trzy miesiące. Wciąż jednak zamknięta jest jedna z wizytówek muzeum (a pewnie i miasta), czyli kładka prowadząca do obiektu przy ul. Traugutta. Kiedy w końcu zostanie otwarta?

Oficjalne zakończenie budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych miało miejsce 1 marca. Na uroczystość do Ostrołęki przyjechała rządowa delegacja na czele z premierem Mateuszem Morawieckim. Premier, a także inni goście muzeum, odebrali symboliczne klucze, ale wszystkie prace jeszcze się nie zakończyły.

Zamknięta była wciąż kładka prowadząca do MŻW. To jeden z bardziej charakterystycznych obiektów w Ostrołęce. I wizytówka miasta. Problem w tym, że kolejne miesiące mijają, a ona jest wciąż nie jest otwarta dla pieszych. Spytaliśmy ratusz, jak długo ostrołęczanie jeszcze mają na nią czekać.

Odpowiedziano nam, że pozwolenia na użytkowanie kładki wydane zostały 29 marca. Z wcale nie małym „ale”: Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dodał, że użytkowanie obiektu może nastąpić m.in. pod warunkiem wykonania do 30 kwietnia robót wykończeniowych. Polegają one, jak pisze ratusz, „na wykonaniu wierzchniej warstwy wykończeniowej nawierzchni kładki”.

Obecnie zostały podjęte działania związane z uzyskaniem wymaganych przepisami dokumentów m.in. z zakresu użytkowania urządzeń dźwigowych zainstalowanych w obiekcie. W związku z powyższym „kładka” zostanie udostępniona dla ruchu pieszych po załatwieniu wszelkich formalności umożliwiających bezpieczne użytkowanie obiektu.

Ratusz dodaje, że „nie jest związany żadnymi terminami w zakresie udostępnienia dla ruchu pieszych przedmiotowej kładki”. Pozostaje nam zatem jeszcze poczekać…

My też czekaliśmy. Odpowiedź na nasze pytanie w sprawie oddania kładki do użytku zajęła ratuszowi niemal miesiąc.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Żałosne.

Spytajcie swojego koleźkę który jest tam DEREKTOREM.

Do żałosnego

Zły adres

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x