Kierowca czy tropiciel węży? Miał trzy promile. Zatrzymały go dwie kobiety

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański składa serdeczne podziękowania i uznania dla 31-letniej mieszkanki powiatu ostrołęckiego i 38-letniej mieszkanki powiatu makowskiego, które widząc niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy udaremniły mu dalszą ,,podróż”. Dzięki prawidłowej reakcji kobiet, być może uniknięto tragedii, ponieważ zatrzymany kierowca miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu, a jego jazda powodowała zagrożenie dla innych kierowców i pieszych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, w niedługim czasie odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

1 maja o godz. 11.45 oficer dyżurny KMP w Ostrołęce otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Według oświadczenia świadków zdarzenia, samochód marki Daewoo poruszał się od Sypniewa w kierunku Ostrołęki.

Podejrzenia zgłaszających dwóch kobiet wzbudził sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę, który co jakiś czas bez powodu zatrzymywał się na środku jezdni.

Ponadto daewoo raz poruszało się bardzo wolno, a za chwilę szybko jadąc całą szerokością drogi i co chwilę zjeżdżając na przeciwny pas ruchu, zmuszając tym samym auta jadące z naprzeciwka do zatrzymania, bądź zjeżdżania na pobocze.

Zgłaszające w pewnym momencie wykorzystały fakt, że auto po raz kolejny się zatrzymało zajechały mu drogę i wyjęły kluczyki ze stacyjki, tym samym uniemożliwiać dalszą niebezpieczną jazdę i o wszystkim powiadomiły policję, która już po 4 minutach była na miejscu .   

Kierującym daewoo okazał się być  około 55-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Mężczyzna nie potrafił utrzymać równowagi i wyraźnie czuć było od niego alkohol, a kontakt z nim był bardzo utrudniony.

Przeprowadzone przez patrol policji badanie stanu jego  trzeźwości wykazało, że miał  on  3 promile  alkoholu w organizmie, zostały mu zatrzymane prawo jazdy i sprawa będzie miała swój finał w Sądzie.

Kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawiania wolności.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy kobiet. Dzięki ich zdecydowanemu zachowaniu udaremniono dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki  temu uniknięto potencjalnej  tragedii na drodze.