Kiedy otwarcie starego mostu? Miasto czeka na jedną decyzję

Być może wkrótce remontowany stary most w Ostrołęce zostanie oddany do użytku i będą mogły nim jeździć nim samochody. Brakuje tylko jednej decyzji urzędników.

– W czwartek 3 października w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Warszawie odbywa się kolejne spotkanie odnośnie pozwolenia na użytkowanie starego mostu w Ostrołęce – dowiedzieliśmy się do kierownika biura prasowego ratusza Piotra Potulskiego.

Być może w piątek 4 października lub na początku przyszłego tygodnia do Ostrołęki przyjadą pracownicy inspektoratu, aby podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.

Poinformujemy opinię publiczną, gdy most będzie już przejezdny – dodaje Piotr Potulski.

Starą przeprawę przez Narew wybudowano w 1954 roku. W 2018 roku rozpoczęła się jej generalna przebudowa. Pozyskano na tę inwestycję pieniądze z rządu, od spółek Skarbu Państwa, pomogła też Agencja Rezerw Materiałowych. Bez tego wsparcia remont mostu nie byłby możliwy.

Wykonawcą przebudowy mostu jest firma Strabag. Prace szły zgodnie z harmonogramem. Termin wykonania robót niezbędnych do uzyskania przejezdności mostu oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie wyznaczono na dzień 30 września 2019 r. Już więc wiadomo, że tu mamy poślizg, ale – jeśli wszystko pójdzie dobrze – nie będzie on duży.

Otwarcie mostu dla kierowców nie oznacza końca całej inwestycji. Ma się ona zakończyć 15 maja 2020 r.

najnowszy najstarszy oceniany
John
Gość
John

Były prezydent zrobił dużą rzecz, most będzie sprawny na wiele lat.

Max
Gość
Max

To prawda, bez starań Kotowskiego i jego ekipy miasto nigdy nie wyłożyliby 40 mln

JOHN_TY_STARY_
Gość
JOHN_TY_STARY_

BO TEN MOST ODPOWIADA ZYWOTNYM POTRZEBOM CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA, TO JEST MOST NA SKALE NASZYCH MOŻLIWOŚCI . TO JEST NASZE PRZEZ NAS WYKONANE I TO NIE JEST OSTATNIE SŁOWO

Stan
Gość
Stan

Czy nie sądzicie, że barierki przy ścieżce rowerowej są stanowczo za niskie?

Polak
Gość
Polak

A ja głosuję na Pawelczyka. Dobry kręgosłup moralny. Czartoryski to pierwszy współpracownik wiceministra Zielińskiego.

lidzia
Gość
lidzia

ha ha ha ha już po tym wpisie widać co to za nowy kandydat, co wśród swoich szuka wrogów

Mrek
Gość
Mrek

odpowiedz na pytanie w tytule- jutro po południu.

Max
Gość
Max

Przepraszam, jak otwarcie starego jak to nowy most od podstaw….

dalibskop@wp.pl
Gość
dalibskop@wp.pl

w czasach PO-PSL wnioski na budowę systematycznie były odrzucane, dopiero zmiana rządu i decyzja PiS spowodowała, ze most został przebudowany i wyremontowany. Taka jest prawda i tyle

Zaz
Gość
Zaz

Wojewoda z PO też ma „swój” udział, przyjechał kiedyś by bez uprzedzenia zamknąć most. Ale Kotowski ze Stańczykiem sobie poradzili