Kiedy nowy dworzec i park nad Narwią? Inwestycyjne obietnice Łukasza Kulika

Program wyborczy prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika był pełny nowych pomysłów inwestycyjnych na miasto. Tyle że od pomysłów do realizacji zazwyczaj prowadzi długa droga. W przypadku niektórych konceptów urzędującego prezydenta nawet bardzo długa…

Oczywiście wiemy, że kampania wyborcza ma swoje prawa i czasem programy wyborcze przypominają listę życzeń, a nie są zdroworozsądkowym podejściem do rzeczywistości.

Zdajemy sobie też sprawę, że do końca kadencji Łukasza Kulika jeszcze 3 lata. I że – kto wie- być może uda się spełnić mu obietnice wyborcze (albo ich część). Niemniej jednak już na półmetku można zauważyć, czy jakieś przesłanki ku temu są, czy ich po prostu nie ma.

A w programie wyborczym prezydenta z inwestycjami było na bogato. Można byłoby nimi obdzielić kilka kadencji. Wiele pomysłów zostało póki co na papierze…

Nic nie słychać o planach utworzenia parku przy ul. Warszawskiej. Szkoda, bo zgodnie z wizją w programie „naszym priorytetem będzie w pierwszej kolejności budowa parku przy ul. Warszawskiej. Ten park, wraz z tężniami solankowymi i promenadą po drugiej stronie rzeki stanie się wizytówką Ostrołęki.” Póki co tężnie solankowe budują inni.

Łukasz Kulik zakładał też remont parku przy ul. Traugutta. Przebudowywane zostało tam jedynie boisko – to jednak projekt zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, więc w tym akurat przypadku ostrołęczanie ubiegli Urząd Miasta. O obiecanym nowym parku na osiedlu Centrum nie ma co pisać. 

Podobnie jak o oddziale okulistycznym w Szpitalu w Ostrołęce. Prezydent przekonywał, że miasto jest w stanie sfinansować jego powstanie (na marginesie dodajmy, że nie ma też bezpłatnego parkingu przed szpitalem, o którym też było w programie).

Jeszcze przed wyborami głośno było o zamieszaniu z dworcem PKS. Temat podchwycił i nowy prezydent. „W obecnej sytuacji budowa nowego dworca PKS stała się obowiązkiem miasta – czytamy w programie wyborczym Łukasza Kulika – Mamy przygotowaną koncepcję budowy dworca w istniejącym miejscu lub przeniesieniu go w inny rejon miasta. To, czy on tam powstanie, będzie zależało od oczekiwań finansowych właściciela terenu.” Właściciel podał jednak sumę – co chyba nie jest wielkim zaskoczeniem – nie do zaakceptowania. Na jednej z sesji Rady Miasta Łukasz Kulik wspominał, że dworzec być może należałoby przenieść na działkę przy ul. Bohaterów Westerplatte. Tu powtórzymy zdanie z początku tego tekstu: „od pomysłów do realizacji zazwyczaj prowadzi długa droga.”

Miasto postarało się pozyskać pieniądze na remont żłobka, dzięki czemu będzie on mógł przyjąć większą liczbę dzieci. Obiecywano jednak coś więcej: dwa nowe przedszkola i żłobek. Pierwsze przedszkole miało się znaleźć na osiedlu Centrum, drugie, wraz ze żłobkiem, w budynku po starej komendzie policji przy ul. Kościuszki. Na razie w tym temacie cisza, choć w pustostanie mogło powstać hospicjum, ale tego akurat Łukasz Kulik nie chciał (hospicjum widzi na terenie po starym szpitalu).

Nie słychać też nic o budowie basenu zewnętrznego. Miał on składać się na cały kompleks: wraz z Parkiem Wodnym i miejscami do leżakowania. W programie napisano: „Uważamy, że szczególnie w okresie letnim będzie on bardzo pożądaną atrakcją, co zresztą widać po funkcjonującym od jakiegoś czasu basenie w Długosiodle. Skoro tam się udało, to u nas taki obiekt również może powstać.” Na razie u nas się nie udało, ale kto wie?

Pod dwóch latach niektóre pomysły inwestycyjne – to też należy zauważyć – zaczynają być realizowane. Nie jest tego jednak – w porównaniu z zaległościami – zbyt wiele.

Czynione są starania w kierunku przebudowy stadionu w Ostrołęce, która ma przebiegać etapami, a w zapisach budżetu Ostrołęki na 2021 rok pojawił się remont policyjnego kasyna przy ul. Bogusławskiego na potrzeby powstającego Centrum Aktywności Seniorów, czyli domu dziennego pobytu seniora wraz z salą do zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Co jeszcze obiecał ostrołęczanom Łukasz Kulik?

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lucky Luke

W grudniu, po południu, 40 maja:)

franciszek

obiecanki cacanki

Bmw

W ciągu 12 lat

Edek z fabryki kredek

Obietnice wyborcze… tylko idioci w nie wierzą do końca.
Tak samo łgał w obietnicach kulik jak i kotowski.
I jeden i drugi ma dziesiątki niespełnionych obietnic.
Pokażcie mi polityka lub kandydata który spełnił wszystkie swoje obietnice.
To tylko nawijanie makaronu idiotom na uszy.
A lud głupi to kupi…………..

John

Pan Kotowski jednak zostawił po sobie mnóstwo inwestycji, np. kilkanaście boisk, choć ich nie obiecał, łapiesz Edek?

Jola

Tak, a główna inwestycja to muzeum:)

Kama

Prezydent Kotowski jednak wiele obietnic wypełnił, a co spełnił Kulik?

Iga

A Kulik nie obiecywał zwalniać ludzi z pracy a zwalnia. Taka sytuacja przewrotna to dokładnie wiemy gdzie i kiedy była i jest praktykowania.

Basia

Masz rację Iga. To propaganda bolszewicka jeszcze ich dzieci i wnuki ten jad sącza