Kiedy koniec przebudowy ul. Ostrowskiej i Słowackiego?

Ostrołęczanie nie mogą doczekać się końca remontu ulic Słowackiego i Ostrowskiej. Dowiedzieliśmy się, kiedy może on się zakończyć i jakie są przyczyny opóźnień.

Remont ulic Ostrowskiej i Słowackiego ma zakończyć się do końca czerwca 2019 roku. Przypomnijmy, że kosztować on będzie ponad 20 mln zł. Prace wykonuje ostrołęcka firma Ostrada. Są one wykonywane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wyraziła zgodę na przedłużenie terminu zakończenia robót zadania inwestycyjnego – tłumaczy prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik

A przedłużająca się przebudowa tych dwóch ulic na osiedlu Stacja martwi wielu ostrołęczan. Do zrobienia zostało jeszcze sporo. Spytaliśmy prezydenta, czemu inwestycja jest realizowana z takim poślizgiem.

Oto wskazane przez niego przyczyny opóźnień:

  • występowanie w podłożu złych warunków gruntowych (na odcinku od ronda do ul. Kwiatowej, w obrębie ronda przy skrzyżowaniu z Przemysłową, na odcinku od ronda w kierunku Kaczyńskiej)
  • występowanie dodatkowych kolizji, nie ujętych w dokumentacji projektowej przebudowy ul. Ostrowskiej i Słowackiego, w zakresie sieci uzbrojenia terenu
  • występowanie kolizji z istniejącym drzewostanem, który nie był przewidziany w dokumentacji do likwidacji, co wymagało uzyskania dodatkowej decyzji na wycinkę drzew
  • niekorzystne warunki pogodowe w zimie

Jednocześnie należy zauważyć, że opóźnienia w realizacji robót były także spowodowane brakiem realizacji robót z winy wykonawcy – dodaje prezydent.

Ma na myśli problemy związane z dostawą materiałów, a także „przyczyny organizacyjne wykonawcy”:

– To jest realizacja innych zadań inwestycyjnych na zlecenie jednostek samorządowych – odpowiada Łukasz Kulik.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Radek

śmieszny ten Kulik off.
Blachnickiego będzie kończył do końca roku a Ostrowską i Słowackiego do końca czerwca?nierealne

iwo

Po co rozkopano w ubiegłym roku całe miasto? Nie można było tego robić stopniowo ? Wszędzie nieukończone remonty dróg przez Ostradę .

Max

iwo, może po prostu była szansa na kasę unijną i nikt by nie czekał z kasą aż za Twoim pomysłem zrobi się wszystko stopniowo. Prezydent Kotowski zdobył gromadę milionów w ramach tzw. RITu, były normalne uczciwe przetargi, niczyja wina, że zgłaszało się mało firm, a Miasto zgodnie z prawem musiało wybrać najkorzystniejszą ofertę. Kulik niech w tym roku po prostu dokończy to co mu zostawiono na tacy. A w przyszłym roku niech pokaże co potrafi z własnej inicjatywy.