Kiedy koniec remontu Ostrowskiej i Słowackiego? Tak naprawdę nie wiadomo…

O koniec remontu ulic Ostrowskiej i Słowackiego pytają ostrołęczanie, pytają radni, pytali prezydenta Ostrołęki i dziennikarze podczas czwartkowej (8 sierpnia) konferencji prasowej. I wciąż tak naprawdę nie wiadomo, czy uda się skończyć tę inwestycję przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Remont wylotówki do Ostrowi Mazowieckiej, czyli ulic Ostrowskiej i Słowackiego, idzie jak po grudzie. O tym, że ta miejska inwestycja leży, pisaliśmy nie raz. Termin jej realizacji przesunięto na koniec sierpnia.

– Wykonawca (firma Ostrada z Ostrołęki – red.) złożył do nas pismo, w którym wskazał, że nie mógł wykonać tego remontu w terminie, ponieważ powinno tam nastąpić przepięcie sieci gazowej. To przepięcie wykonuje firma, która współpracuje jest PGNiG – mówił prezydent Kulik.

Tyle, że dysponuje ona ograniczonymi siłami, i Ostrołęką mogła zająć się dopiero pod koniec sierpnia.

Ostrada zgłosiła też inny problem: podczas prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu z Przemysłową odkryto warstwy torfowe ziemi, które mają słabą nośność. Trzeba je było więc wybrać i uzupełnić ubytek.

Czy ulice Ostrowska i Słowackiego będą gotowe do końca sierpnia? Wygląda na to, że… tego nikt nie wie. Pozostało m.in. dokończenie ronda i zrobienie asfaltu na Słowackiego. Tyle że to dość długi odcinek…

Nie jest to awykonalne, ale przy tym stopniu zaangażowania bardzo mało prawdopodobne – skwitował prezydent Kulik.

Na koniec dodajmy, że Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wyraziła zgodę na przedłużenie terminu realizacji inwestycji aż do końca 2021 roku.