Kiedy bon turystyczny? „Jeszcze w ciągu tych wakacji”

– Jeszcze w ciągu tych wakacji będzie można skorzystać z wypoczynku, płacąc nowoczesnym, cyfrowym bonem turystycznym – powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz serwisowi Money.pl.

Z propozycją bonu turystycznego wyszedł prezydent Andrzej Duda. Zaproponował on, aby „na każde dziecko”, bez kryterium dochodowego rodzina otrzymała 500 zł do wydania na pobyt w hotelu czy imprezy turystyczne. Taki zastrzyk pieniędzy pomógłby branży turystycznej, która mocno ucierpiała z powodu epidemii koronawirusa, a także byłby wsparciem dla rodziny. Oczywiście bon turystyczny można byłoby wykorzystać tylko na terenie Polski.

O to, co dalej z bonem turystycznym zapytał minister rozwoju Jadwigę Emilewicz dziennikarz Money.pl. Dowiedział się, że systemy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej są gotowe na ruszenie z bonem już od 26 lipca.

Jadwiga Emilewicz dodała, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu ustawa o bonie turystycznym może zostać uchwalona i że najprawdopodobniej jeszcze w te wakacje będzie można z niego skorzystać, opłacając nim wypoczynek.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Półkownik UP

dzieki tym wszystkim podwyżkom i dobrej poltyki kredytowo inflacyjno podatkowej,

jkazdy i tak wyda ponad 1000zł więcej za te same atrakcje co sprzed „dobrej zmiany”