Każdy dzień to walka. Rozalka potrzebuje naszej pomocy

W zbiórce publicznej udało się zebrać na asystor kaszlu ok. 10 tys. zł. Jednak do całkowitej kwoty jeszcze sporo brakuje. Urządzenie potrzebne chorej dziewczynce kosztuje ponad 25 tys zł. Pomoc nadal jest potrzebna. I to nie tylko na asystor kaszlu.

Asystor kaszlu to urządzenie, które zmniejsza częstotliwość nawracania infekcji układu oddechowego przez co maleje ryzyko zachorowania na zapalenia płuc. Rozalka często boryka się z podobnymi infekcjami, dlatego taki sprzęt jest jej bardzo potrzebny. Ale nie jest to jedyna potrzeba tego dziecka.

Rozalka Murach ma obecnie niecałe cztery lata. Urodziła się z wrodzonymi wadami: zaćmą obuoczną oraz małogłowiem. Zdiagnozowano u niej dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.

Do tej pory nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, nie trzyma nawet samodzielnie główki. Nie potrafi utrzymać nic w rączkach ani gryźć stałych pokarmów. Przyjmuje posiłki w postaci płynnej bądź papkowatej. Często choruje na zapalenie płuc. Wymaga stałych inhalacji, oklepywania i odśluzowywania.

Dziewczynka choruje na bielactwo skórne i przeszła już cztery operacje oczu (musi nosić specjalne soczewki wewnątrzgałkowe). Potrzebuje też sprzętów ortopedycznych, takich jak ortezy, pionizator i specjalny kombinezon podtrzymujący jej tułów.

Rozalka jest objęta opieką wielu specjalistów. Regularnie musimy odwiedzać okulistę, neurologa, pulmonologa, optometrystę, audiologa, ortopedę oraz dermatologa. Nieustannie wymaga systematycznej rehabilitacji. Uczęszcza na zajęcia integracji sensorycznej, logopedyczne, oligofrenopedagogiczne oraz na ćwiczenia wzrokowe. Ponadto każdego dnia jest rehabilitowana ruchowo.

Wszelkie konsultacje lekarskie, leki, soczewki a także wydatki związane z zaopatrzeniem ortopedycznym oraz wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne są niezwykle kosztowne i znacznie przewyższają domowy budżet.
Dziewczynce potrzebna jest wieloprofilowa stymulacja rozwoju. To, co zdrowe dzieci osiągają bez trudu, dla Rozalki jest ogromnym wysiłkiem. Każdego dnia walczy zmagając się ze swoimi ograniczeniami. Każda złotówka to ułatwienie drogi do uzyskania maksymalnych efektów rehabilitacji oraz szansa na lepsze funkcjonowanie dziecka w przyszłości.

Zbiórka pieniędzy na Asystor kaszlu
Wpłaty prosimy kierować na konto bankowe:
08 1140 2004 0000 3202 6391 7430

Pomóc Rozalii można też, dokonując wpłat na:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, Tytułem: „692 pomoc dla Rozalii Murach”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Rozalia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, PL31109028350000000121731374, swift code: WBKPPLPP, Santander Bank, Title: “692 Help for Rozalia Murach”

Aby przekazać 1 proc. podatku dla Rozalii: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać “692 pomoc dla Rozalii Murach”

Dla Rozalii trwają też licytacje na Facebooku. Znajdziecie je TUTAJ.

Fot. Anna Suchcicka