Każda rzeźba to opowieść. Piotr Gawron w Galerii Ostrołęka

Pastuszek, Sabinka, Gabriela, Spiker, Racjonalizator, Zapiewajło, Kierowniczka, Don Alfonso i Panna na wydaniu – wszystkie te postacie czekają na podziwianie w Galerii Ostrołęka.

Rzeźby Piotra Gawrona warto obejrzeć, bo każda praca tego wybitnego artysty to opowieść. W każdej rzeźbie jest fabuła, żart i anegdota, i tylko od odbiorcy zależy jak długa będzie to opowieść, jak barwna i jak śmieszna. Warto więc zarezerwować sobie trochę czasu, by dać się ponieść fantazjom podszeptanym przez rzeźby Piotra Gawrona.

Wystawa w progach Galerii Ostrołęka będzie gościć do końca sierpnia.

Piotr Gawron
Urodzony 27. 01. 1943 w Bytomiu. W roku 1966 ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem. W latach 1966-1972 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowniach Zofii Demkowskiej i Tadeusza Łodziany. Po uzyskaniu dyplomu, od 1973 roku, jest pedagogiem na Wydziale Rzeźby. W 1994 roku uzyskał tytuł naukowy profesora. Od roku 2002 prowadzi pracownię rzeźby. Jego działalność artystyczna koncentruje się na rzeźbie kameralnej, portretowej i medalierstwie.