Kaufland w Ostrołęce za Tesco? Jest wniosek, sieć czeka na decyzję

Kaufland być może zostanie otwarty w Ostrołęce. Sieć chciałaby wejść w miejsce likwidowanego w naszym mieście Tesco.

O tym, że Kaufland chciałby otworzyć swój market w Ostrołęce mówiło się już od jakiegoś czasu. Tym bardziej, że sieć hipermarketów należąca do niemieckiej grupy Schwarz (właściciel Lidla) w wielu miastach wchodziła w miejsce likwidowanych Tesco. A Tesco w Ostrołęce, znajdujące się w Galerii Bursztynowej, zamyka się z końcem tego roku (więcej na ten temat TUTAJ).

Czy taki scenariusz jest brany pod uwagę i w Ostrołęce i czy jakiekolwiek decyzje w tej sprawie zostały już podjęte, zapytaliśmy Kaufland. Oto co usłyszeliśmy:

– Pragniemy poinformować, że w ramach rozwoju sieci Kaufland w Polsce nieustannie monitorujemy rynek i poszukujemy nowych miejsc pod inwestycję, zarówno w największych ośrodkach miejskich, jak i w mniejszych miejscowościach – dowiedzieliśmy się od Łukasza Pawlickiego z biura prasowego Kauflandu.

Dlatego też w dniu 30 sierpnia br. Kaufland Polska złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie prowadzenia działalności handlowej w lokalizacjach, w których mieszczą się aktualnie sklepy Tesco w sześciu miastach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Ostrołęce oraz w Lublinie.

– Pragniemy przy tym podkreślić, że wnioskowaliśmy o możliwość użytkowania tylko powierzchni handlowej we wskazanych lokalizacjach. Wniosek jest obecnie analizowany przez UOKiK i dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji urzędu będziemy mogli określić plany związane z otwarciami.

Źródło zdjęcia: Wikipedia

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Szkoda, że brak Polskich sieciówek.