Katastrofalny dla Ostrołęki rok 2020 – wiceprezydent z wyrokiem, prezydent z zarzutami

Dla ostrołęckiego samorządu minął rok, który nie ma sobie równego od 30 lat. Zapewne zostanie zapamiętany jako rok koronawirusa, ale czy tylko?

Bez wątpienia do historii przeszły już lata intensywnych miejskich inwestycji z czasów prezydentury Janusza Kotowskiego. Kto jeszcze pamięta, jak trudno było przejechać przez miasto, bo wszędzie budowały się ronda, ulice Dobrzańskiego, Ulmów, Ostrowska, Słowackiego, Witosa, Korczaka, Sikorskiego, Nila, orliki (9 boisk), basen, nowa sala kinowa, remontowany był most, odnawiany był port…

Ktoś może powiedzieć: „I dobrze, bo nareszcie jest cisza i można sobie spokojnie jeździć, a tak było wszystko rozkopane. Firmy drogowe znalazły sobie pracę gdzieś w Polsce i jest spokój.”

Wydawać by się mogło, że to tyle, ale chyba najbardziej kuriozalną sytuacją, która nie ma precedensu w historii Ostrołęki od 30 lat, jest skazanie wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego prawomocnym wyrokiem.

Jakby tego było mało, to i prezydent Łukasz Kulik w lipcu usłyszał zarzuty prokuratorskie. Na tym nie koniec. W toku prowadzonego przez prokuraturę okręgową w Łomży śledztwa dotyczącego prezydenta Łukasza Kulika w 30 października 2020 roku prokurator przedstawił prezydentowi Łukaszowi Kulkowi kolejne 3 zarzuty popełnienia przestępstw. Ostatnio w Ostrołęce było z kolei głośno o zatrudnieniu przez prezydenta Ostrołęki… swojej małżonki. Bez konkursu, na umowę zlecenie.

Czy zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta z wnioskiem o dymisję władz Ostrołęki? Czy wystąpiono z wnioskiem o referendum w mieście? Ależ skąd, panuje cisza! Nie ma protestów pod ratuszem, ani przyjazdu do Ostrołęki telewizji.

Wszystko wskazuje na to, że nie tylko zapadła cisza w inwestycjach miejskich, „koronawirusowa” cisza w szkołach, ale i cisza w innych dziedzinach życia Ostrołęki.

W ciszy i bez protestów (nawet bez protestów środowiska sportowego miasta) odeszła z Ostrołęki 4. liga piłki nożnej, 3. liga seniorskiej siatkówki kobiet. Brakuje nadziei na powrót drugoligowej seniorskiej siatkówki mężczyzn. Niestety, MZOSTiT zaprzestał też organizacji Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej „siódemek”, która cieszyła się wielką popularnością seniorów z regionu.

2.8 33 głosów
Ocena artykułu
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olinary

Dwukrotnie już zarzuty Prokuratorskie dla Kulika to zapewne niebawem proces

Zosia

Tak się zachlysnal władzą i pewnością .
Jest butny, mija się z prawdą.
A pycha z drogi spycha.

*****_***

Największą katastrofą dla Ostrołęki było powstanie tego propagandowego szmatławca.
Taki lokalny klon TVPiS PRL-bis

*****_**

Największą katastrofą dla Ostrołęki powstanie portalu o świętych dla ciebie inicjałach MO którego na pewno jesteś żarliwym wyznawcą. Goń się tam i nie zasmradzaj tu atmosfery lemingu

Maro

Ściska cię w d. , że jakiś monopol mo zostaje mozolnie przełamywany? Weź czopek!

Jan

Szmatlawiec to MO i nie jestem zaskoczony że prowadzony przez mowę nienawiści.
Ale to już było.
Zabłyśnij w inny sposób.
A nie dajesz rady bo jesteś tak zaprogramowany przez dziesiątki lat.
Żal ciebie mały czlowieczku, nie pozwalają tobie.

Tre

Dno i wodorosty, ale chyba obecne władze Ostrołęki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Myślę, że mają jeszcze pare „pomyslów”, aby kompromitować siebie, ale też, niestety, nasze miasto

wiwat

chwala tym co utworzyli ten portal gdzie mieszkancy miasta i regionu moga dowiedziec sie obiektywnie przedstawianych wiadomosci, czego nie mozna powiedziec o sasiednich portalach szczegolnie o tym co tylko pochlebnie o obecnych decydentach pisza a wszystko inne pod dywan zamiataja

Kris

Niestety ta tragedia jeszcze trochę potrwa. Jeden już z wyrokiem , drugi bardzo blisko. Takich prezydentów Ostrołęka nigdy nie miała. Na fali hejtu do władzy doszli nieuki i nieudacznicy.

Gosc

Szkoda słów, widać gołym okiem, ze się nic nie dzieje

lol

w sensie pozytywnym nic bo negatywny ojjj dużo się dzieje

Mieszkaniec

Widzę ciemność…,ciemność widzę, mrok zapadł nad Ostrołęką, ku uciesze diabła…

Zlomek

A zatrudnienie żony w ratuszu to nie powinien być kolejny zarzut? A wice rozlicza się z ZAIKS-em w tych swoich z transmisjach?

Tytus

Zatrudnienie żony to wizerunkowe dno. Pewnie napiszą w ogólnopolskich mediach. Czegoś takiego jeszcze nie było

Aaa

No cóż. Jak chcieli tak mają. Przewidywałem, że nie będzie dobrze, a jest jeszcze gorzej

Yeti

Kulikowi zostaje tylko wsparcie mo. Czy ogłupianie mieszkańców przez ten szmatławiec ocali wizerunek prezydenta? Wątpię!!!

Ula

Prawdę piszecie, takiego dna, by wice był skazany a prezydent z zarzutami długo szukać po całej Polsce. I raczej nie da rady znaleźć

Kama

No to mamy pierwsze miejsce w Polsce. Tego chcieliście wyborcy Kulika i Kleczkowskiego ?

Henry

Podobno na Bema i na mo intensywnie pracują, by wymyslec jakieś łgarstwa na p. Kotowskiego, donieść i próbować przykryć przypały obecnych władz

Rafa

Nie zdziwiłbym się , stare bolszewickie metody

John

Szukają już trzeci rok, i oprócz opluwania w mediach i świńskich pomówień nic nie wymyślą ,

Ola

Panu Kotowskiemu nic nie grozi dopóki jest pod ochroną dobrej zmiany. Na Bema jak ba Bema, ale w Wojciechowicach kto wie czego można się doszukać

Wera

Szukajcie szukajcie! Tylko pamiętajcie , że nie każdy musi być złodziejem . Donosy na p. Kotowskiego wpływały systematycznie już przed dobrą zmianą i nic z tego nie wyszło . Za to opluwanie ze strony mo trwa od lat. I durnie w to wierzą!

Lekko atleta

Zniszczenie przez obecną ekipę z Ratusza sportu ostrołęckiego to zgroza. Dziwię się, że środowisko sportowe nawet się nie wypowiedziało słowem. Oznacza to, że można z nimi zrobić wszystko.

Kociemir

Ostrołęka to udzielne księstwo pod panowaniem Księcia Łukasza i jego żony.

Urzędniczka

Pani Kulik decyduje o wszystkim, najstarsze kurpiany nie pamiętają takiej sytuacji. Chcesz się spotkać z prezydentem, najpierw zdecyduje o tym żona

Tomek

totalny marazm miasta

Urzędniczka

Pani Kulik decyduje o wszystkim, najstarsze kurpiany nie pamiętają takiej sytuacji. Chcesz się spotkać z prezydentem, najpierw zdecyduje o tym żona

O przpraszam

A inwestycja w iluminacje „świąteczne”, to nic!? To był jeszcze rok 2020.

Zosia

Inwestycja w nicość. Żenada.

nfo

Totalny brak dziennikarskiej rzetelności. Brak podpisu pod opinią. Czyja to opinia skoro niepodpisana? Gall anonim pisał?

Xxx Oka

Oj tak, zgadza się…

Wzór rzetelności

Na Milicji Obywatelskiej za to tylko „sprawdzone fakty”, najnowsze donosy i redaktor Jan Kowalski na nieustającym dyżurze:))

merii

Obecne władze z Ostrołęki zrobili nawiększe śmietnisko jak historia tego miasta.Jeden z wyrokiem a drugi z zarzutami oto prezydenci naszego miasta.Wstyd na całą Polskę.

Wera

Pewnie jakiś nfo,

Mniejszosc

Mieszkańcom Ostrołęki było zbyt dobrze. Wiele dobrego się działo za Prezydenta Kotowskieg.pamietam rozmowy przed wyborami z wieloma mieszkańcami miasta. Wiele osób z tych co deklarwali, że nie zagłosują na Kotowskiego, nie potrafili uzasadnić powodu. Widać było, że ulegli jakiejś manipulacji lub czytali bzdury na konkurencyjnych mediach. Dziś wielokrotnie podnoszony jest temat hejtow, kłamliwych komentarzy itp. Cena za bezmyślność jest wysoka. Dużo osób zostało niewinnie skrzywdzonych. Miasto wiele straciło i jeszcze straci. Ciężkie czasy, wstydzę się Prezydenta i byłego wiceprezydenta. Pani Sekretarz jest dla mnie jakąs niezrozumiała zagadka. Pan Przewodniczący Rady Miasta milczy i udaje że nic się nie dzieje?

Tre

Różnicę na korzyść kulikova zrobiła m.in. ludność napływowa, frustraci z wykształceniem zawodowym i średnim oraz, niestety, nauczyciele