Kasę na Padlewskiego dostali i… cisza. „Na co czeka miasto?”

Ponad 3 mln zł wsparcia rządowego otrzymało miasto na przebudowę ulic Padlewskiego i Sierakowskiego. – Minęło kilka miesięcy, ale ratusz nie ogłosił jeszcze przetargu na wykonanie inwestycji – martwi się Czytelnik.

Dokładnie 3 012 765 zł – tyle pieniędzy od rządu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (jeszcze z poprzedniego rozdania) otrzymało miasto na przebudowę ulic Padlewskiego i Sierakowskiego.

Drogi te – o tym wiedzą coś mieszkańcy osiedla Łazek i sąsiedniej gminy Lelis – są w złym stanie. I rzeczywiście wymagają porządnego remontu.

Symboliczny czek na ten cel wojewoda mazowiecki wręczył prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi w czerwcu. Podobnie jak innym samorządowcom.

– Podczas gdy inne samorządy zabrały się za realizacje swoich inwestycji, ostrołęcki ratusz nic nie robi w sprawie Padlewskiego i Sierakowskiego – dziwi się jeden z naszych Czytelników.

Mamy wrzesień, a nawet nie ogłoszono przetargu, który wyłoniłby wykonawcę budowy. Na co czeka miasto?

Dla porównania – z tego samego naboru pieniądze otrzymały m.in. powiat ostrołęcki i gmina Olszewo-Borki. Remonty drogi powiatowej z Myszyńca do Zalasa oraz ulic Sikorskiego i Pisarki w Zabrodziu i Krukach (gm. Olszewo-Borki) już jednak trwają. Mają być zakończone jeszcze w tym roku.

Kiedy zatem inwestycję będzie realizować miasto i czy zwłoka nie oznacza ryzyka utraty 3 mln zł dofinansowania? Niestety, nie udało się nam tego dowiedzieć. Pytania przesłaliśmy do Urzędu Miasta 26 sierpnia. Czekamy na odpowiedzi.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tedi

Dostali to dobrze, ale projekt mieli gotowy bo poprzednik przygotował . Życzę Miastu, by obecne władze cokolwiek robiły i myślały o przyszłości

Ciulik

Kulik przeżarł kasę

Tadzik

Kaszana

Jan Kowalski z Ostrołęki

Kaszana nie da rady na raz.
Najpierw jedną budowę skaszani.
Potem drugą skaszani.

Tadeusz

Klik lubi kaszane

Uwe

Kulik rusz 4 litery
Kaszana na calego

Nazwa*

Dostał kasę bo Kotowski załatwił, a potem powie, że nie zrobił bo wina Kotowskiego… KASZANA

Autor

Hmmm no tak lepiej dalej Ostrołękę rozkopywać i zabierać asfalt i światła…. Staż Miejska przy szkole podstawowej nr 10 potwierdza, że Urząd Miasta nie wie co robić….

Kierowca

Kto wpadł na pomysł by zlikwidować całą sygnalizację na jednej z głównych ulic.To już nie kaszana tylko armagedon…

Michał Sz

Kulik off

Iza

Kulik nie chce budować Padlewskiego?
Czy Kulik nie umie?

Referendum

On nic nie umie

Lustro

Gdzie jest Ku*wa moje lustro o które poszedłem złożyć wniosek do urzędu miasta ponad miesiąc temu?!