Kasę na Padlewskiego dostali i… cisza. „Na co czeka miasto?”

Ponad 3 mln zł wsparcia rządowego otrzymało miasto na przebudowę ulic Padlewskiego i Sierakowskiego. – Minęło kilka miesięcy, ale ratusz nie ogłosił jeszcze przetargu na wykonanie inwestycji – martwi się Czytelnik.

Dokładnie 3 012 765 zł – tyle pieniędzy od rządu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (jeszcze z poprzedniego rozdania) otrzymało miasto na przebudowę ulic Padlewskiego i Sierakowskiego.

Drogi te – o tym wiedzą coś mieszkańcy osiedla Łazek i sąsiedniej gminy Lelis – są w złym stanie. I rzeczywiście wymagają porządnego remontu.

Symboliczny czek na ten cel wojewoda mazowiecki wręczył prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi w czerwcu. Podobnie jak innym samorządowcom.

– Podczas gdy inne samorządy zabrały się za realizacje swoich inwestycji, ostrołęcki ratusz nic nie robi w sprawie Padlewskiego i Sierakowskiego – dziwi się jeden z naszych Czytelników.

Mamy wrzesień, a nawet nie ogłoszono przetargu, który wyłoniłby wykonawcę budowy. Na co czeka miasto?

Dla porównania – z tego samego naboru pieniądze otrzymały m.in. powiat ostrołęcki i gmina Olszewo-Borki. Remonty drogi powiatowej z Myszyńca do Zalasa oraz ulic Sikorskiego i Pisarki w Zabrodziu i Krukach (gm. Olszewo-Borki) już jednak trwają. Mają być zakończone jeszcze w tym roku.

Kiedy zatem inwestycję będzie realizować miasto i czy zwłoka nie oznacza ryzyka utraty 3 mln zł dofinansowania? Niestety, nie udało się nam tego dowiedzieć. Pytania przesłaliśmy do Urzędu Miasta 26 sierpnia. Czekamy na odpowiedzi.

najnowszy najstarszy oceniany
Tedi
Gość
Tedi

Dostali to dobrze, ale projekt mieli gotowy bo poprzednik przygotował . Życzę Miastu, by obecne władze cokolwiek robiły i myślały o przyszłości

Ciulik
Gość
Ciulik

Kulik przeżarł kasę

Tadzik
Gość
Tadzik

Kaszana

Jan Kowalski z Ostrołęki
Gość
Jan Kowalski z Ostrołęki

Kaszana nie da rady na raz.
Najpierw jedną budowę skaszani.
Potem drugą skaszani.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Klik lubi kaszane

Uwe
Gość
Uwe

Kulik rusz 4 litery
Kaszana na calego

Nazwa*
Gość
Nazwa*

Dostał kasę bo Kotowski załatwił, a potem powie, że nie zrobił bo wina Kotowskiego… KASZANA

Autor
Gość
Autor

Hmmm no tak lepiej dalej Ostrołękę rozkopywać i zabierać asfalt i światła…. Staż Miejska przy szkole podstawowej nr 10 potwierdza, że Urząd Miasta nie wie co robić….

Kierowca
Gość
Kierowca

Kto wpadł na pomysł by zlikwidować całą sygnalizację na jednej z głównych ulic.To już nie kaszana tylko armagedon…

Michał Sz
Gość
Michał Sz

Kulik off

Iza
Gość
Iza

Kulik nie chce budować Padlewskiego?
Czy Kulik nie umie?

Referendum
Gość
Referendum

On nic nie umie

Lustro
Gość
Lustro

Gdzie jest Ku*wa moje lustro o które poszedłem złożyć wniosek do urzędu miasta ponad miesiąc temu?!