Karol Janczewski wywalczył srebro na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

Karol Janczewski z UKS Atleta walczył w Kwidzynie w XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters (28 kwietna) w podnoszeniu ciężarów. Wrócił ze srebrnym medalem i nowym rekordem życiowym.

Siłacz z Ostrołęki rywalizował w kategorii wagowej do 81 kg w kategorii wiekowej: 40-44 lat.

Rozpoczął od udanego rwania ciężaru 75 kg. W drugim podejściu zaliczył 80 kg, a w trzecim podejściu ustanowił rekord życiowy wyrywając 82 kg. Po trzech pięknie zaliczonych próbach w rwaniu, spróbował poprawić wynik w podrzucie. Próba pierwsza na 90 kg została zaliczona bezbłędnie. Drugie podejście, wykonane na 100 kg, również bezbłędne. W trzeciej próbie Karol Janczewski usiłował poprawić rekordu życiowy w podrzucie na 104 kg. Niestety, nie tym razem.

Dokonania Karola Jaczewskiego w Kwidzynie należy zaliczyć do sukcesów. Ustanowił rekord życiowy w rwaniu 82 kg i rekord życiowy w dwuboju – 182 kg. Osiągnięty wynik w dwuboju uplasował ostrołęczanina na drugiej pozycji wśród zawodników kategorii wagowej 81 kg, i na jego piersiach zawisł medal ze srebrnego kruszcu.