Karatecy z Klubu Kyokushin walczyli w Warszawie. Poszło im bardzo dobrze

Międzyszkolny Klub Kyokushin wziął udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Karate. W szranki stanęło setki zawodników.

Warszawska Olimpiada Młodzieży w Karate została rozegrana 29 września. Startowało 462 zawodników z 19 mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate. Podopieczni sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca po raz kolejny nie zawiedli swoich trenerów i pokazali, że są głodni sukcesów zdobywając łącznie 12 medali.

1 MIEJSCE Kumite: Katarzyna Lisiewska, Olga Boruch.

2 MIEJSCE Kumite: Jan Konarzewski, Lena Wiktorska, Oliwia Sobiech.

3 MIEJSCE Kumite: Jan Kołakowski, Marysia Lisiewska, Helena Mieczkowska, Iza Piskorek.

Bardzo duża ilość zawodników podczas zawodów spowodowała, że aby dojść do strefy medalowej trzeba było stoczyć minimum cztery walki – relacjonuje Nikol Prusiński. -Nie wszystkim naszym zawodnikom ta sztuka się udała. Po przejściu kwalifikacji i pokonaniu kolejnych rywali odpadali oni głównie w walkach ćwierćfinałowych ocierając się o strefę medalową.

Zawodnicy rywalizowali również w konkurencji kata. Wymaga ona doskonałej techniki, której brak na pewno łatwiej ukryć podczas walki niż wykonywania kata. W tej formule nasi karatecy zdobyli 3 medale w swoich kategoriach wiekowych.

1 miejsce Kata: Maksymilian Żebrowski

2 miejsce Kata: Katarzyna Lisiewska

3 miejsce Kata: Jan Kołakowski

W tej konkurencji poza podium znaleźli się: Nazar Makar, Iga Kłos i Aleksandra Grochocka, którzy po przejściu eliminacji odpadli w ćwierćfinałach.

Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, sensei Kinga Przybyłek i sempai Nikol Prusiński.