Karatecy popisali się w Bartoszycach. Zdobyli aż dziesięć medali!

10 medali zdobyli zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate na Międzynarodowym Turnieju Karate w Bartoszycach. 30 listopada walczyło czternaście klubów z całej Polski oraz goście z Rosji.

W sumie o miejsca na podium, cenne nagrody i statuetki rywalizowało 250. zawodników. MKKK zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej co pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu podium.

Indywidualnie złote medale wywalczyli: Maksymilian Żebrowski, Kasia Lisiewska, Gabriel Bieniek, Jan Kołakowski, Michał Gronowski. Srebrne medale: Olga Boruch, Amelia Duch, Sebastian Jankowski. Brązowe medale: Oliwia Sobiech, Kacper Sośnicki.

W turnieju wystartowali również: Alicja Nalewajk, Matylda Brakoniecka, Julia Dąbrowska, Jan Konarzewski, Bartosz Murzyn. Wszyscy stoczyli bardzo wyrównane pojedynki. Warto przy tym dodać, że Sebastian Jankowski walczył w kategorii o 15 kilogramów wyższej.

Sekundantem i opiekunem grupy była sensei Kinga Przybyłek.