Karate Kyokushin: Beata Opęchowska wicemistrzynią Europy

18 i 19 maj 2019 roku zapisały się złotymi zgłoskami w historii Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Nasi zawodnicy świetnie spisali się we Wrocławiu podczas 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin.

Beata Opęchowska wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kategorii kumite senior +65kg. Tym samym senpai Beata jest drugą zawodniczką w historii karate kyokushin w Ostrołęce, która wywalczyła podium seniorskich Mistrzostw Europy w karate kyokushin. Wcześniej dwukrotnie na podium mistrzostw europy stawała sensei Emilia Chimkowska.  Było to w 2011 roku w Padwie  i 2017 roku w Lionie, gdzie wywalczyła trzecie miejsca.

Podczas drugiego dnia zmagań najlepszych zawodników w Europie Julita Sęk wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kumite młodziczek -45kg. Dodatkowo Patryk Wekwejt uplasował się szóstym miejscu w konkurencji kata juniorów.

Sędziami maty byli sensei Wiesław Orzoł IV dan i sensei Krzysztof Ślaski III. Dodatkowo opiekunem naszych zawodników był sensei Radosław Sikora II dan.

W 33 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin udział wzięło 730 zawodników z 29 krajów, w tym 280 reprezentantów Polski. Była to największa impreza sportowa we Wrocławiu w 2019 roku.