Kaplica Wieczystej Adoracji w ostrołęckiej farze już otwarta

W diecezji łomżyńskiej do tej pory istniały dwie Kaplice Wieczystej Adoracji czynne całodobowo – w Wyszkowie i Suchcicach. Trzecia z nich, 2 czerwca, została otwarta w ostrołęckiej farze.

Kaplicę Wieczystej Adoracji uroczyście otworzył biskup Janusz Stepnowski. Doszło do tego podczas mszy św. odpustowej, podczas której świętowano także jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Wiesława Białczaka.

– Od 2 czerwca, każdego dnia o każdej porze dnia i nocy, można zajść do ostrołęckiej fary, do Kaplicy Wieczystej Adoracji, wpatrzyć się w oblicze Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i usłyszeć to, co jest w naszym życiu najważniejsze, odkryć najwspanialszy plan jaki Bóg przygotował na nasze życie, a także zaczerpnąć siłę, by ten plan realizować – kroczyć Bożą drogą – mówią inicjatorzy tego duchowego przedsięwzięcia, Ewa i Dominik Białobrzescy.

Przygotowania do otwarcia Kaplicy trwały dosyć długo. Kropka nad i została postawiona, gdy swoją zgodę wyraził proboszcz parafii farnej w Ostrołęce ks. Wiesław Białczak. Do wiążącej rozmowy doszło 16 października 2018 roku, dokładnie w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Notabene otwarcie, kilkakrotnie przekładane, dokonało się 2 czerwca 2019 roku – dokładnie w 40. rocznicę ważnej mszy św. na placu Piłsudskiego w Warszawie, kiedy to Jan Paweł II wypowiedział słynne zdanie „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.

– Obie te daty nie były planowane, ale na pewno nie były przypadkowe. Wierzymy, ze dzięki tej adoracji oblicze naszego życia, naszych małżeństw i rodzin, a także naszego miasta Duch św. będzie odmieniał – sumują
Ewa i Dominik Białobrzescy. – Jan Paweł II kiedyś powiedział „Całe zło świata może być pokonane przez moc Adoracji Eucharystycznej”. Wierzymy, że to On dopomógł doprowadzić do rozpoczęcia tej adoracji i, że za jej przyczyną zło w naszych rodzinach i naszym mieście będzie przezwyciężane.

Wieczysta adoracja wiąże się z zapewnieniem ciągłości trwania w modlitwie. Na każdą godzinę w tygodniu (tydzień ma 168 godzin) zgłasza się osoba, która będzie adorować przez tą samą godzinę, np. między 20.00 a 21,00 w każdą sobotę.

Zapisy przyjmuje Dominik Białobrzeski tel. 502371882

Ogromnie się cieszymy, że Pan Bóg doprowadził do otwarcia Kaplicy Wieczystej Adoracji. Czekamy na owoce, ale także na tych, którzy chcieliby na stałe włączyć się w to dzieło i podjąć się na stałe jednej godziny adoracji co tydzień – zapraszają do kontaktu państwo Białobrzescy.