Kantata skomponowana przez Jakuba Milewskiego z Ostrołęki. Posłuchajcie (wideo)

W Katedrze Włocławskiej posłuchać można było kantaty „Totus Tuus – CałyM Twój…” z librettem Jerzego Binkowskiego i muzyką Jakuba Milewskiego z Ostrołęki.

„Miesiąc październik, to wyjątkowy czas, kiedy wspominamy rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Rok 2020 to w przypadku św. Jana Pawła II rok szczególny. Nie dane nam było świętować w tym roku hucznie 100. rocznicy Jego urodzin w maju, jednak nie chcąc zapomnieć o tym wspaniałym człowieku, dzięki wsparciu programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarejestrowaliśmy koncert – Kantatę „Totus Tuus – CałyM Twój…” z librettem Jerzego Binkowskiego i muzyką Jakuba Milewskiego, która poświęcona jest pamięci Papieża Jana Pawła II, ale w sposób szczególny przypomina papieskie zawołanie „Totus Tuus” i drogę, którą obrał Papież Polak, zawierzając całe swoje życie Matce Bożej.” 

Wystąpili wybitni polscy soliści: Olga Szomańskia, Zosia Nowakowska, Anna Lasota, Dorota Osińska, Martin Fitch, Michał Gasz i Janek Traczyk. Towarzyszy Cim chór przygotowany przez Piotra Łopacińskiego i Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją kompozytora Jakuba Milewskiego. 

Koncert obejrzycie TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rafa

Muzyka muzyką a bufonada bufonadą