Kandydatka zrobiła sobie kampanię w Urzędzie Gminy Rzekuń? Władze gminy tłumaczą

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który jest zbulwersowany wykorzystaniem Urzędu Gminy Rzekuń do kampanii wyborczej posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. Władze gminy Rzekuń tłumaczą jej wizytę ustawowym obowiązkiem.

Startująca w naszym okręgu wyborczym Kamila Gasiuk-Pihowicz odwiedziła w sierpniu Rzekuń. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że swoje spotkanie zorganizowała w budynku Urzędu Gminy. W tej sprawie napisał do nas czytelnik:

Kandydująca z listy Koalicji Obywatelskiej posłanka swoją kampanię w Rzekuniu nazwała „dyżurem poselskim”. Jakoś tak się złożyło, że był to pierwszy w życiu posłanki dyżur poselski w tym urzędzie i zdarzył się w kampanii wyborczej do Sejmu, w okręgu, którym pani poseł startuje.

Posłanka Gasiuk-Pichowicz sfotografowała się w Urzędzie Gminy, a zakazane jest w przepisach wyborczych wykorzystywanie urzędu gminy do swojej kampanii wyborczej.

Sam fakt, że wójt Bartosz Podolak pozwolił wykorzystać wizerunek urzędu to inna sprawa, bo jak inaczej wyjaśnić jego wspólną sesję zdjęciową w Urzędzie Gminy na tle flagi Gminy i herbu Gminy?”

Na marginesie dodajmy, że pani poseł chyba nie do końca nie wiedziała, gdzie się znajduje. Pisząc o wizycie w Rzekuniu na twitterze, nazwała wójta Bartosza Podolaka… burmistrzem, sugerując, że Rzekuń jest miastem.

Wątpliwościami naszego Czytelnika podzieliliśmy się z władzami gminy Rzekuń. Te wyjaśniają, że ustawa nakłada na samorząd obowiązek udostępnienia lokalu parlamentarzystom na potrzeby dyżuru, i zapewniają, że podobnie zachowałyby się w przypadku innych posłów.

Dodają też, że „naturalną rzecz jest by wójt gminy Rzekuń powitał posła Rzeczypospolitej Polskiej w murach urzędu niezależnie od jego przynależności partyjnej czy klubowej„.

Poniżej zamieszczamy pełną odpowiedź na nasze pytania, które przesłał nam sekretarz gminy Krzysztof Żebrowski z upoważnienia wójta Bartosza Podolaka:

Wpis na twitterze posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz o wizycie w Rzekuniu:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
dalibskop@wp.pl

Podolak nie zmyślaj – normalnie swoim uśmiechem w Urzędzie Gminy w czasie kampanii wyborczej wspierasz PO i posłankę , która ma blade pojęcie o Rzekuniu.

Iza

Dziwne , dlaczego Pan Podolak się wypiera ??dziwne

samorządowiec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podolak nie ściemniaj prawo wyborcze stanowi, że „Art. 108. [Zakazy agitacji wyborczej]§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów; „

Piotr

A ile razy ta pani , dyżurowała” przed kampanią wyborczą?

Swój

Żal mi pana Żebrowskiego, to porządny facet a musi na okrągło tłumaczyć oczywiste wspieranie platfusów+n+lg…itd

123

Niestety nie podzielę Twojego poglądu co do „porządny”
Porządni ludzie mają honor i przyzwoitość. Tu zdecydowanie brak.
Jako członek rodziny rządzącej by sie wstydził obejmowac to stanowisko
Rodzina+ i kasa kasa kasa kasa to się liczy. Razem z żoną taka sumka sie uzbiera.
NIe prostestuje jak wyrzadza młodzi9eniec ludziom krzywdę pozbywajac sie ludzi kompetentych. Patrzy na to jak kjaże zwalniać ludzi chocby przykłąd przedszkola.

Tak ludzie przyzwici nie postępują

Gość

Czas na wizytę Czartoryskiego u Urzędzie Gminy Rzekuń:-)

Stan

Panie Arkadiuszu, nie ma sensu, ,jak pisze „gość” , pokazywać się w UG.Rzekun. Pan i tak zdobędzie mandat Posła RP a to jakiego wybrali „burmistrza” niech się wstydzą mieszkańcy wioski Rzekuń.

kur

RZEKUŃ SIĘ STACZA

DNO I METR MUŁU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Max

Wg mnie to zły wójt.

Hahahahaha

A mi nie zal Pana Żebrowskiego, prywatnie wujka Pana Wójta.

jurek

Panie Bartoszu. czasem warto sie zastanowic nad niektirymi rzeczami.Ja stwierdzam ze zapraszanie i fotografowanie sie z myszą agresorka nie pomoze panu co ona pokazuje?? czym sie zasluzyla?? a zaszkodzi. stracił pan juz sporo glosow. dobranoc.

Fryt5

Wstydził bym się takiej znajomości ale „Pan Burmistrz”, już awansował😂😂😂