Kalendarz z druhnami już jest. Pieniądze pójdą na leczenie Dominika

W sprzedaży jest już charytatywny kalendarz z druhnami z OSP Łęg Przedmiejski. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie Dominika Woźniaka.

Temu projektowi kibicujemy, bo też i jego cel jest szczytny. Druhny z OSP Łęg Przedmiejski skrzyknęły się i postanowiły pomóc chłopcu oraz jego rodzinie. Mowa o Dominiku Woźniaku, o którym pisaliśmy nie raz na naszym portalu. Adoptowało go małżeństwo pochodzące z Ostrołęki. Urodził się ze zdeformowaną nóżką.

„Przed nami kolejne wyzwania. Już za rok zaplanowany jest kolejny etap leczenia – wydłużanie kości udowej o 5 cm i kości piszczelowej o 5 cm oraz usunięcie płytek i gwoździ, które pozostały w nóżce po pierwszej operacji. Nie otrzymaliśmy jeszcze kosztorysu, ale ze względu na ograniczony czas oraz przypuszczalny wysoki koszt leczenia, który mamy nadzieję nie przekroczy 500 tys. złotych zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie zbiórki. Poza tym czekają nas kosztowne rehabilitacje i co jakiś czas wymiana protezy na większą” – napisali jego rodzice Emilia i Karol Woźniak na SiePomaga.pl.

To suma rzeczywiście duża, dlatego panie z OSP Łęg Przedmiejski włączyły się w akcję charytatywną. Stworzyły kalendarz ze swoimi zdjęciami. Każdy może go kupić (cena od 30 zł) i w ten sposób wesprzeć Dominika i jego rodziców – pieniądze ze sprzedaży trafią bowiem do chłopca.

– Zapraszamy do kupna! – napisano na Facebooku OSP Łęg Przedmiejski. – Cena kalendarza to 30 zł (jeśli chcesz możesz dać więcej) – wszystko dla Dominika. Kto chętny, proszę zgłaszać się do naszych druhenek bądź bezpośrednio, tu przez naszą stronę. Jest możliwość wysyłki w każdy możliwy zakątek świata. Jeśli masz pytania, napisz do nas.

Fot. OSP Łęg Przedmiejski.