Kadetki Nike z sukcesem w stolicy i MVP turnieju

W dniach 7-8 września Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Esperanto Cup 2019. Z bardzo dobrej strony pokazały się kadetki Nike Ostrołęka.

W zawodach wzięło udział sześć zespołów, m. in. gospodarz, który wystawił dwa zespoły Esperanto Warszawa, Viktoria Solec, Łódzka Szkoła Gortata czy Litewska drużyna Tauras Wilno. Każdy grał z każdym, do dwóch wygranych setów.

Nike Ostrołęka zagrało przez dwa dni pięć meczów. Przegrało tylko jeden w tie-breaku z Łódzką Szkołą Gortata, która wygrała zawody. Pozostałe mecze nasz zespół wygrał bez straty seta. Zajął drugie miejsce.

6. Esperanto II Warszawa

MVP turnieju została zawodniczka OTPS Nike Ostrołęka – Karolina Kośnik.

– Turniej Esperanto Cup możemy uznać za udany. Był to pierwszy sprawdzian meczowy po dłuższej przerwie i obozie – powiedział nam trener trener zespołu kadetek Dariusz Werpachowski.

Próbowaliśmy różne warianty gry i będziemy kontynuować to w VI międzynarodowym turnieju kadetek w Ostrołęce 14-15 września, na który serdecznie zapraszam.