Justyna Niedzwiecka – nasza królowa sztangi, z kolejnym sukcesem

Justyna Niedzwiecka z klubu UKS ATLETA Ostrołęka odniosła kolejny sukces. Tym razem podczas XXIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters w Kwidzyniu (27 kwietnia).

Nasza trzykrotna rekordzistka Polski MASTERS, Justyna Niedzwiecka, rwanie rozpoczęła pomyślnie od 35 kg w pierwszym podejściu (1 kg więcej od rekordu Polski). Drugie podejście na 37 kg nie zostało uznane przez sędziów. W trzeciej próbie Justyna porwała się na 39 kg (o 1 kg więcej od rekordu życiowego), ale atak na kolejny rekord Polski w rwaniu też nie uzyskał pozytywnej oceny sędziów.

Po rwaniu nastał czas na podrzut. Tu poszło bardzo pięknie. Reasumując: 35 kg w rwaniu oraz 46 kg, 50 kg w podrzucie i 85 kg w dwuboju, dało cztery rekordy Polski MASTERS w podnoszeniu ciężarów sztangistki z klubu UKS ATLETA Ostrołęka.

Należy nadmienić, że za rekordy Polski są uznawane wyniki uzyskane tylko na zawodach rangi Puchar Polski i Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy i Świata. Rekord życiowy Justyny w rwaniu wynosi 38 kg, ale uzyskany w Grand Prix nie jest rekordem Polski.

fot. Anna Suchcicka
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kurp

…i tak po wielu latach na Kurpie wróciła sztanga. Sztanga w rękach królowej tego szlachetnego sportu. Bo Kurpie są potęgą no i basta, taka moja opowiastka!

Antek

Moc i ambicje są to i sukcesy są. Gratuluję

Jola

Gratuluję i podziwiam trenerów.

Olaf

Trener Władek jest mega!

Karol

Piękne foto. Aż chce się dźwigać

Sztangista

Piękna sprawa, dobra robota, oby tylko sił wystarczyło trenerom