Justyna Niedzwiecka i Karol Janczewski z rekordami życiowymi (zdjęcia)

Bardzo dobry start Mastersów UKS Atleta w Konstantynowie Łódzkim. Karol Janczewski i Justyna Niedzwiecka reprezentowali UKS Atleta Ostrołęka w sobotę 5 września w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim, gdzie odbył się Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka seniora.

Był to ogólnopolski turniej w podnoszeniu ciężarów w kategorii masters, tym razem w randze Pucharu Polski z okazji 70-lecia istnienia KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. W zmaganiach na podeście startowało 69 zawodników i zawodniczek. Wielu z nich to aktualni mistrzowie Europy, świata oraz igrzysk europejskich i światowych.

Justyn Niedzwiecka, czyli nasza królowa kurpiowskiej sztangi, wyrwała z niebywałą lekkością 36 kg w pierwszym podejściu, w drugim podejściu 37 kg, a w trzeciej próbie 39 kg. Podrzuciła natomiast w pierwszym podejściu 48 kg, w drugim 50 kg, a w trzecim 52 kg. To są jej 3 rekordy życiowe.

Prezes Karol Janczewski natomiast uzyskał w dwuboju następujące wyniki: wyrwał 80, 83, 86 kg, a podrzucił 100, 104 kg. W jego przypadku to także 3 nowe życiówki, na dodatek ten wynik daje mu kwalifikację do startu w mistrzostwach Europy. Podsumowując całość, należy stwierdzić, że 7. miejsce Justyny i 5. miejsce Karola to bardzo dobre wyniki.

Fot. Justyna Niedzwiecka i Karol Janczewski