Jest umowa na projekt portu w Ostrołęce. Zobaczcie wizualizację

Dobrą wiadomość dla Ostrołęki przekazali w czwartek 22 sierpnia poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow: wyłoniono wykonawcę projektu przebudowy portu w Ostrołęce i jeszcze w 2019 roku projekt ma być gotowy.

Wody Polskie rozstrzygnęły przetarg i 21 sierpnia podpisały umowę na projekt przebudowy portu w Ostrołęce. Przygotuje go firma DHV Hydroprojekt z Warszawy. Za projekt nowego portu otrzyma około 1 mln zł. Ma on być gotowy jeszcze przed Gwiazdką – do 13 grudnia 2019 roku.

– Całość inwestycji to ok. 30 mln zł – mówił już o rozbudowie portu poseł Arkadiusz Czartoryski. – Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk mówił o tym, że w Polsce jest wymaganych szereg inwestycji w gospodarkę wodną. I Ostrołęka na mapie tych inwestycji będzie jednym z najbardziej znaczących miejsc.

To tu będzie powiększony port, ale też będą parkingi, nowa ścieżka rowerowa po wale, przejazdy drogowe, nowoczesny kemping czy dźwig slipowy, który będzie wstawiał jednostki wodne do Narwi oraz stacja paliw do tankowania.

Senator Robert Mamątow mówił z kolei o tym, że w dalszej kolejności mogłaby powstać promenada, na przykład pomiędzy mostami. Taka – wspominał senator – istniała w latach 70. i 80., ciągnęła się od portu do plaży.

Chcemy, żeby to wszystko zaczęło żyć i funkcjonować na rzecz miasta. Żeby nie wyglądało tak, jak w tej chwili. To jest pierwszy etap. Zrobimy wszystko, aby były i następne.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to – jak informowały nas Wody Polskie w kwietniu – w 2020 roku zostaną uzyskane pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Wtedy też mógłby być wyłoniony wykonawca przebudowy portu, a przy dobrych wiatrach jeszcze w 2020 roku zaczęłyby się prace. Przebudowa zajmie około 2-3 lat.

Co zakłada przebudowa portu w Ostrołęce?

 • powiększenie basenu portowego, 
 • budowę nabrzeża cumowniczego, 
 • budowę pomostów stałych (dla większych jednostek żeglugowych), 
 • budowę pomostów pływających (dla jednostek turystycznych), 
 • budowę pomostów pływających (dla jednostek wędkarskich), 
 • budowę uzbrojenia nabrzeża portowego w: slip, stację paliwową, instalacje sanitarne, postumenty zapewniające wodę pitną oraz energię elektryczną i monitoring CCTV,
 • przebudowę drogi dojazdowej do portu, 
 • budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż wału przeciwpowodziowego, 
 • budowę zaplecza higieniczno-sanitarnego, 
 • budowę budynku kapitanatu portu (siedziby Zarządu Zlewni), 
 • przystosowanie terenu międzywala w pobliżu portu na pole biwakowe/kempingowe.

Wizualizacja portu w Ostrołęce po przebudowie:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jonasz

No i co z tego

Lucjanryt@gmail.com

Głupi nie zrozumie bo wystarczą mu kartofle i woda do picia. To z tego

Ola

Wielka sprawa Panowie, to jest konkretna praca dla Ostrołęki

Wyborca

Jeszcze elektrowni i oczywiście most! Brawo wielkie rzeczy Panowie robicie. Jesteśmy z Was dumni !

EMILKA

DEPOIL

Lidka

O z tego co czytam powstanie Kamping i trasa rowerowa, super

Lelis

Dobrze, że na rzece Narew władza Kulika nie sięga bo by utrudniał 😡 a tak skoro poszedł już pierwszy milion to Panowie parlamentarzyści dokończą inwestycję.

KURWINOIX

OD 12 LAT TAM JEST ZAJEB…… TYLKO OD KORYTA ODERWAĆ TO TYLE CO MY OBIECAMY TO NIK TYLE NIE DA

Monika dziewczyna ratownika

Jakie piękne zdjęcia. A w 2014 były prezydent miasta miał chyba równie piękną ulotkę wyborczą, na której taki uśmiechnięty prezentował projekt zagospodarowania nabrzeża Narwi od portu do starego miasta. I była informacja, że „projekt zakłada amfiteatr na ok. 800 miejsc, ścieżki piesze i rowerowe, port jachtowy, przystań dla kajaków oraz pole biwakowe”. Innym razem był projekt przebudowy placu Bema… nie wspomnę już o estakadzie nad rondem Siemowita… (choć w tym przypadku tylko obietnica, projekt trzeba było sobie wyobrazić) Miło powspominać…

Max

Zawsze żeby coś zrobić trzeba odważnie wymysleć i zaprojektować i jeszcze uzbierać pieniądze. Były prezydent i jego ekipa zbudowali 1 czy odnowili 130 ulic, kilkanaście boisk, basen i stację segregacji, zdobyli kasę na przebudowę mostu i nowe inwestycje, odkąd rząd zaczął pomagać ( po fatalnych czasach PO-PSL) kolejne projekty szły do przodu i mogłyby iść . Ale ty i tobie podobni woleliście Kulika. To patrzcie ile zrobi od nowego roku ( bo w tym tylko ma dokończyć inwestycje Kotowskiego) i cieszcie się z raju, który razem urządzicie

Motorowodniak

Do wyborów nie zdąża.
Po wyborach zapomną…

George

I to się chwali, takie działania na rzecz naszego miasta.Brawo Panie Pośle i Panie Srnatorze👍👏

Rodo

No obiecanki cacanki 👏 🤥

Mietek

Kampania na całego, obiecanki cacanki a głupio. .. radosc

stadko baranków

Nikt nie da wam nawet promila tego co oni wam obiecają.

pic_samotol_rodzina_nic_nie_wiem

sranie w banie przedwtborsza kiełbasa wbiorcza, BUJAC to my ALE NIE MAS

karol

Jestem z wami aby wszystko się udało pozdrawiam i życzę dużo szczęścia Panie Arkadiuszu i Panie Robercie.

Mieszkaniec

Lewackie trolle nic nie umieją zaproponować , a jak się coś konkretnego dzieje – tylko opluć potrafią. Panie Pośle , Panie Senatorze – do przodu, normalni ludzie widzą pozytywne zmiany

Pan1

Wizualizację to chyba w dzieci robiły.

kolo

Slip to nieciekawy . przyjedzie np : straż lub policja z łódką wieczorem na akcje i co będą operatora dźwigu szukać , a kto tam cofnie jak tam tak stromo będzie i na ręcznym samochód zostawi . Już nie jeden samochód popłynął z prądem .czas pokaże najwyżej będzie lipa . trzeba szybko przyjechać i szybko zwodować tak działają służby , nie ma czasu na szukanie kogokolwiek !!! i ma to być zrobione bezpiecznie . Slip musi być szeroki bo nie każdy potrafi z przyczepka cofać 40m