Jest przetarg na dziedziniec i małą scenę w „metalówie”

Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 powstanie dziedziniec i mała scena. Właśnie miasto ogłosiło w tej sprawie przetarg na roboty budowlane.

Nowy dziedziniec i mała scena powstaną dzięki budżetowi obywatelskiemu w Ostrołęce. Inwestycja jako jedna z 8 innych została zakwalifikowana w 2018 roku do wykonania. Pomysł zdobył 573 głosów, co dało mu 4. miejsce. Jego koszt rok temu szacowano na ok. 320 tys. zł.

Teraz nadszedł czas na wykonanie dziedzińca z małą sceną i na zagospodarowanie terenu przy szkole. Chętne firmy mogą zgłaszać się do 29 listopada. W zakresie zamówienia czytamy, że dotyczy ono I etapu robót budowlanych.

Dziedziniec będzie służył m.in. za plac apelowy. Korzystać mają z niego nie tylko nauczyciele i uczniowie. Udostępniony zostanie także m.in. harcerzom czy rekonstruktorom. Organizowane będą na nim różne imprezy kulturalne, historyczne i artystyczne.

Miejsce spędzania wolnego czasu, rozwoju i realizacji różnych zainteresowań, organizacji corocznych imprez, takich jak: „Szturm na Belweder” czy Festiwal Teatralny IQbator – pisał o nim pomysłodawca zgłoszenia inwestycji do budżetu obywatelskiego.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Ciekawy pomysł , dobrze, że były prezydent zapewnił kasę w budżecie

Jaro

Zgadzam się z Tobą Max, ten rok jakoś pójdzie bo budżet mocny po Kotowskim. Co będzie w 2020? Czas i Kulik pokażą.

Ja.

Czyli znowu wszystko dzięki kotowskiemu ???
Postawcie mu w końcu pomnik.

Swój

Nie chodzi o pomnik, chodzi o fakty. Dobry budżet inwestycyjny na ten rok( z zabezpieczeniem kasy) przygotowała ekipa Kotowskiego. Kasa na most, autobusy, ścieżki rowerowe i gromadę ulic Kotowski wywalczył z Unii i od rządu, wystarczy w tym roku dokończyć . Panimajesz ?

Ostrołęczanin

Myślę, że Kotowski nigdy nie chciał pomników dla siebie. Zresztą mieszkańcy wystawili mu niezły pomnik w wyborach, za tyle lat pracy! Ale to co dobre dla ludzi zostaje, nawet jak wyborcy nie podziękują

mieszkaniec

Mieszkańcy okolicznych bloków nie będą zadowoleni ciagłymi imprezami . Zapewne juz szykują sprzeciw i zbeirają podpisy …..TELEBIN koło fontanny też miał być rozrywką ,ale niestety nie był dla okolicznych mieszkańców .

Gość.

A ja jestem ciekaw kto wygra ten przetarg ??

Absolwent

Niezła szkoła, zmieniła się na lepsze, ja grałem jeszcze w nogę na asfalcie, teraz fajne boiska. Prezydent Kotowski uczył za moich czasów niemieckiego. Potem dużo pomagał szkole.

Nauczyciel

Była taka uchwała czy rezolucja rady miasta, by prezydent zrekompensował nam za strajk. I dostaliśmy wała. Dzięki panie prezydencie😤

Mirek

A kto was zmuszał do strajku?

Krajan

Hej nauczycielu, chcieliście Kulika to macie