Jest projekt budżetu na 2020 rok. Posucha w nowych inwestycjach

Budżet Ostrołęki na 2020 rok – znamy już jego projekt. To pierwszy projekt budżetu autorstwa nowego prezydenta miasta Łukasza Kulika. Pod względem inwestycyjnym wielkiego wrażenia nie robi: prezydent koncentruje się na dokończeniu trwających już jakiś czas budów i projektów.

Budżet Ostrołęki 2020 rok

Dochody miasta Ostrołęki w 2020 roku mają wynieść łącznie 400 157 524,18 zł, wydatki – 395 857 524,18 zł. Różnica, czyli 4 300 000,00 zł, pójdzie na wykup wyemitowanych papierów wartościowych.

Największą pozycją w budżecie Ostrołęki na rok 2020 jest jak zwykle oświata. Planuje się na nią wydać prawie 149 mln zł.

Kolejna kosztowna pozycja w budżecie to dział „Rodzina”, pod którym kryją się wydatki m.in. na świadczenia wychowawcze, rodzinne, z funduszu alimentacyjnego, składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe z ubezpieczenia społecznego. On pochłonie nieco ponad 73 mln zł.

Na pomoc społeczną miasto chce wydać ponad 27 mln zł, a na administrację publiczną – niemal 25,5 mln zł.

Budżet Ostrołęki 2020 rok – inwestycje

Jak zwykle zapewne mieszkańców najbardziej interesują wydatki majątkowe miasta, czyli inwestycje. Miasto chce na nie wydać ok. 40 mln zł – to 61,02% przewidywanego wykonania wydatków majątkowych na 2019 r.

W zdecydowanej większości to jednak inwestycje dobrze nam znane, bo zainicjowane przez samorząd poprzedniej kadencji. Znalazły się więc tu m.in. mocno opóźniona przebudowa Ostrowskiej i Słowackiego, końcówka remontu starego mostu, zakup nowych autobusów MZK czy powstanie Multicentrum.

Do budżetu wpisano też przebudowę ulic Padlewskiego i Sierakowskiego (miasto nie dawno ogłosiło przetarg), budowę kanalizacji sanitarnej na osiedlu Leśniewo, termomodernizację budynków socjalnych przy ul. Sienkiewicza i Padlewskiego (pozyskano na to pieniądze z Unii Europejskiej). Jest też 15 projektów realizowanych z budżetu obywatelskiego.

Słowem – gdyby odjąć te inwestycje, które mogły już być ukończone – szału nie ma.

Budżet Ostrołęki na 2020 rok (od 33 strony) pobierzecie stąd:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Interesant

12 lat też była posucha. I nie było Tera Ostrołęki żeby o tym informować.

Max

W porównaniu z tym co teraz , w poprzednich budżetach była obfitość . Ale interesant jest ślepy , a raczej zaślepiony

Ola

Reformy PiS, w tym podatkowa, mają bardzo negatywny na stan finansów samorządów. Ostrołęka jest jednym z wielu miast, które musi ciąć wydatki.

Vincenty

Obecny zwinie miasto jak rulon trawy z rolki.

Mistrz

Przez błędy poprzedników i rozdawnictwo i zaciąganie kredytów.

Henry

Poprzednicy budowali, z kasy zewnętrznej z pomocą obligacji, które nigdy nie szły na rozdawnictwo i przejadanie. Stąd tyle nowych ulic, gromada boisk, odnowione szkoły i przedszkola, nowy basen, odnowiona hala w Wojciechowicach, korty itd. Ale ślepaki tego nie widzą

Interesant

Nowy basen? A co się stało ze starym basenem. Już wiadomo?

Henry

Nowy basen jest faktem. Pewnie z niego korzystasz w przerwach w psioczeniu na ekipę, która ten fajny obiekt pobudowała . A z budynkiem po starym basenie trzeba coś zrobić , to też fakt. Kotowski próbował , nie udało mu się , Kulik krytykował i obiecywał . Na razie nie zrobił nic, poczekamy zobaczymy

Interesant

Kot…..spaprał stary basen. I to jest fakt ul.Piłsudskiego w centrum miasta.

Henry

Tobie się coś w mózgu spar…. Stary basen się wydłużył i tyle. Trzeba działkę ze starym budynkiem zagospodarować . Nie będzie to łatwe, ale każdy realny pomysł trzeba starannie rozpatrzeć . Marszałek zbudował nowy szpital ( z pomocą wicemarszałków Czartoryskiego i Kotowskiego), ale nawet szef całego Mazowsza nie znalazł sposobu na stary budynek po szpitalu. Bo nie jest to proste

Interesant

Kiedy ro by£o? W XX wieku?

Ewa

Nic nowego nie wymyślił, a miało być tak pięknie…

Grześ

A gdzie się podziała wicetwarz ogrodnika. Dalej łazi nad rzeką i się drze do kamery a może nagrywa klipa z partnerką:)))

Hahaha

Bo to nie Monte carlo

Lidka@gmail.c

Trzeba uszanować demokratyczny wybór ostrołęczan. Pan Kulik w swoim programie nie zapowiadał żadnych inwestycji. Widać Uczciwie dotrzymuje słowa. W czasach Prezydenta Pana Kotowskiego do Ostrołęki napłynęło mnóstwo inwestycji ale program proinwestycyjny został odrzucony. Ludzie nie chcą remontów i budów bo to ich denerwuje. Szkopuł w tym , że nie będzie inwestycji a podatki i tak w górę.