Jest mural, jest (już) pierwsza interpelacja

Miasto powinno zadbać o mural historyczny, który powstaje na osiedlu Centrum. Tak uważa radny Jacek Łuba i proponuje konkretne działania.

Na tyłach garaży przy ul. Pileckiego powstał mural historyczny poświęcony wydarzeniom, które rozegrały się w naszym regionie w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Na pomysł jego stworzenia wpadła Fundacja Splot Pamięci, której udało się na dzieło pozyskać środki z zewnątrz. Malowaniem zajęli się panowie Radosław Jastrzębski i Mateusz Wróblewski z AVES-artists.

W sprawie muralu interpelację do prezydenta Łukasza Kulika napisał radny Jacek Łuba (Bezpartyjne Miasto). Stwierdził, skądinąd słusznie, że miasto powinno nieco „zaopiekować się” malowidłem. Poprosił o odpowiednie oświetlenie go, a także o objęcie go monitoringiem. Czy miasto uzna to za zasadne i czy znajdzie na ten cel pieniądze? Powinno. W końcu taki mural to nie tylko przypomnienie historii, forma hołdu dla walczących w wojnie z bolszewikami, ale też ożywienie osiedla i darmowa promocja miasta.

Dodajmy też, że mural do końca gotowy jednak jeszcze nie jest.

– Mural nie jest jeszcze ukończony, jest on zresztą jedną z części składowych większego projektu – dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu od Joli Żubrowskiej z Fundacji Splot Pamięci. – Mamy w planach oficjalne odsłonięcie, o czym będziemy wkrótce informować. Będzie to też okazja do omówienia poszczególnych wątków z treści malowidła. Wiele spośród tych wątków już sygnalizowaliśmy na profilach facebookowych Fundacji oraz „Gońca Ostrołęckiego” – wpisy poświęcone temu tematowi opatrzone są hasztagiem #Ostrołęka1920.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ONA

BRAWO! To bardzo ważne.