Jest co świętować. Ale piłka nadal w grze. Korona zmierzy się z Drukarzem

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza (24 kwietnia), Korona w świetnym stylu pokonała III-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:0). Tym samym ostrołęczanie awansowali do półfinału tych prestiżowych rozgrywek. Wkrótce losowanie par półfinałowych tej fazy rywalizacji. Żółto – niebiescy mogą zgrać z Błonianką Błonie (IV liga), Legionovią Legionowo (III liga) lub też Legią II Warszawa (III liga).

Środowy mecz na stadionie przy ulicy Witosa obejrzało prawie 300 widzów. Spotkanie stało na wysokim poziomie i było dobrą promocją piłki nożnej. Gospodarze do około 80 minuty grali wzorowo i, co ważne, bardzo skutecznie. Podopieczni trenera Tomasz Staniórskiego zasłużenie prowadzili już z doświadczonym ligowcem 3:0, ale niestety w końcówce zabrakło naszym piłkarzom trochę koncentracji i, być może, sił. Piłkarze Świtu natomiast zdołali strzelić dwa gole (81. i 86. minuta) i nabrali „wiatru w żagle”. Dzięki temu w końcówce kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Sędzia przedłużył mecz o prawie dziewięć minut, ale nasi piłkarze przetrzymali napór rywali i „dowieźli” wygraną do końca spotkania. Gole dla Korony zdobyli: Piotr Strzeżysz (22. minuta z rzutu karnego), Michał Borkowski (48. minuta) oraz Dominik Dzwonkowski (52. minuta).

Korona nie ma czasu na świętowanie sukcesu. Już 27 kwietnia naszych piłkarzy czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem na wyjeździe. Ostrołęczanie zagrają w Warszawie z tamtejszym Drukarzem. Mecz na stadionie w Parku Skaryszewskim rozpocznie się o godzinie 11.00.

Pozostałe nasze zespoły seniorskie w ostatni weekend kwietnia swoje mecze także rozegrają na wyjazdach. Oto harmonogram spotkań naszych drużyn.

• III liga kobiet: Zamłynie Radom – Jantar Ostrołęka, niedziela 28.04, godzina 15.00,
  • -A-klasa: Jutrzenka Unieck – MZKS Narew 1962 Ostrołęka, sobota 27.04, godzina 14.00,
  • B-klasa: WKS Mystkówiec Stary – Korona II Ostrołęka, sobota 27.04, godzina 12.00.