„Jeśli wybory wygra opozycyjna koalicja, wstrzymana zostanie rozbudowa elektrowni”

Tak na antenie Radia Dla Ciebie powiedział stołeczny radny z Nowoczesnej Marek Szolc.

Radny Szolc był gościem Michała Kolanki. Powiedział, że „Jeśli jesienne wybory parlamentarne wygra opozycyjna koalicja, wstrzymana zostanie rozbudowa elektrowni w Ostrołęce.”

Dodajmy, że to nie jedyny polityk, który deklaruje wstrzymanie budowy elektrowni w Ostrołęce. Z takim przekazem przyjechał do miasta lider Wiosny Robert Biedroń. Pisaliśmy o tym tutaj: Biedroń w Ostrołęce. W złym miejscu i ze złowrogimi przepowiedniami.

Nowy blok węglowy ma mieć 1000 MW mocy. Kosztować ma ok. 6 mld zł. Ma zostać oddany do użytku w 2023 roku.

Budowa elektrowni w Ostrołęce wzbudza różne emocje. Jej przeciwnicy zwracają uwagę na jej rzekomą nierentowność – rząd zapewnia jednak, że inwestycja będzie spinać się finansowo (trwa jeszcze ustalanie modelu finansowania budowy).

Nowa elektrownia ma przynieść wiele korzyści regionowi ostrołęckiemu. W szczytowym momencie ma pracować przy jej budowie nawet 3 tys. osób. Inwestycja oznacza też duże pieniądze z podatków, które zasilą budżet Ostrołęki, a które mogą zostać wydane chociażby na nowe inwestycje w mieście. Nowy blok ma spełniać też wszystkie ekologiczne wymogi.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Stary słowianin

W Japonii takich elektrowni jak w Ostrołęce w najbliższym czasie ma powstać około czterdziestu ale gdzie japończykom do nas toż my to nowocześni europejczycy.

Bywalec

„Nowocześni europejczycy” działający w interesie obcych państw. Przecież „polskość to nienormalność”.

mierny_bierny_wierny

głosować na kikuza albo KE bo PIC poobsadza stołki niekompetentnymi osobami co już chyba trwa od 6-7 lat i nadal zaskakuje decyzjami o osobami, jak chcecie żeby wybuch komin i wpadł do narwii to wiecie którędy droga

Vincenty

Ale o co ci chodzi z tym kominem?

uj_w_D

na wiosnę to w większości homo i bi,

Ciekawy.

Sądząc po twoim nicku ty też lubisz ten „sport”. :))

Timofiej Yermak

Co to za ważna persona ten Szolc, że śmie otwierać paszę w sprawie innego miasta? Pierwsze słyszę o czymś takim? A i nazwisko prawdziwie polskie…

olo1

Glosujmy na posla Czartoryskiego.
On wraz z senatorem.Mamontowem wywalczyli dla Ostrołęki tą inwestycje i zrobi pn wszystko co w jego mocy aby ta inwestycja została zrealizowana d konca.
Natomiast nie zawracajmy obie głowy co mówi jakiś plankton z nowoczesnej, po lub psl

Jerzy

Moja rodzina odda głos na Posła Czartoryskiego, on i Pan Senator doprowadzili, że ta elektrownia powstanie.
A do mierny- bierny- wierny a ty głos swój oddaj na Koalicję to będziesz miał to co się dzieje teraz w naszej Ostrołęce.