Jeśli chodzi o Kronikę Miasta, to radni nie mają głosu

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik informuje, że kwestia prowadzenia Kroniki Miasta nie została omówiona z radnymi, bo :”Po pierwsze, ze względu na stan zdrowia Pana Czesława Parzycha nie istniała możliwość kontynuowania z nim współpracy przy tworzeniu Kroniki Miasta Ostrołęki. Po drugie, prowadzenie Kroniki Miasta jest zadaniem współfinansowanym w ramach konkursu ofert. Złożone oferty ocenia komisja, w której nie mogą zasiadać radni. Ostateczną decyzje podejmuje zaś Prezydent Miasta Ostrołęki.”

Przypomnijmy, od lat 80-tych minionego wieku, kronikę prowadził Czesław Parzych pod egidą Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Efektem pracy pana Parzycha i TPO jest ponad sto tomów z historią miasta.

Wiosną tego roku zostało podane do wiadomości publicznej, że grant na 2019 rok na dokumentowanie historii najnowszej, lokalnych wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych w formie Kroniki Miasta Ostrołęki otrzymało Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika, a personalnie funkcję kronikarza przejmie Antoni Kustusz.

Fakt ten wzbudził wiele emocji, i pytań. Pytania, które najczęściej się pojawiały, w imieniu naszych Czytelników, zadaliśmy prezydentowi miasta.

Zapytaliśmy: ” W jaki sposób, i z jakiego powodu, przerwano współpracę z panem Czesławem Parzychem, który prowadził Kronikę od 1984 roku roku?
– Dlaczego to się zmienia?
– Czy kwestia zmiany prowadzącego Kronikę została przedyskutowana, i zaakceptowana, przez radnych Miasta Ostrołęki?
–  Jaki był, i jaki będzie, roczny koszt usług za prowadzenie Kroniki?
– Na jak długo została podpisana obecna umowa? Czy jest to umowa z Ostrołęckim Towarzystwem Naukowym, czy też z konkretną osobą?”

Oto odpowiedź:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość.Gość

Nie widziałem go na liście zasłużonych dla miasta. I to jest najbardziej przykre.