Jerzy Grabowski z Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski w piątek 9 października wręczał państwowe odznaczenia. Jednym z wyróżnionych był radny ostrołęcki Jerzy Grabowski.

Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnia Służbę, Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczył Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski. Podczas uroczystości w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przekazano łącznie 14 odznaczeń.

Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości odznaczony został m.in. Jerzy Grabowski.

Jerzy Grabowski to doświadczony samorządowiec. Od wielu lat zasiada w Radzie Miasta, w ubiegłej kadencji był jej przewodniczącym. Jest też przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. To także były kolejarz – swoje przywiązanie do kolei podkreślał wiele razy.

Prowadzi też swoje prywatne muzeum: Kasę Biletową Jerzego Grabowskiego z kolejarskimi (i nie tylko) pamiątkami. Jest ono bezpłatne. Mieści się ona w dworcu PKP na osiedla Stacja. Prywatnie to ojciec Marcina Grabowskiego – kierownika ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Syn był obecny na piątkowej uroczystości.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości to pamiątkowe państwowe odznaczenie cywilne nadawane jako dowód wdzięczności oraz wyraz szacunku dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu. Przyznawany jest obywatelom polskim w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, zatem w latach 2018–2021.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

Gratulacje

Anna

Z podziękowaniem i ogromnym szacunkiem dla rodaka z Rzekunia za aktywność społeczną i obywatelską na przestrzeni wielu lat. Udowodnił swym działaniem, że można wspólnym wysiłkiem wielu innych samorządowców z ostrołęckiego Ratusza osiągnąć sukcesy cieszące zwykłych obywateli. Konikiem Jego jest zbieractwo „klejnotów” zgromadzonych w Prywatnym Muzeum Kolejnictwa na Osiedlu Stacja. Widziałam i podziwiam.