Jechał: pijany w sztok i z dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów

Ten poszukiwany przez policję 28-latek został znaleziony, gdy prowadził auto z niemal 4 promilami alkoholu w organizmie. W jeździe nie przeszkodził mu też fakt dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

16 grudnia o godz. 19.25 policja została poinformowana, że w rowie w rejonie Goworówka leży daewoo lanos. I, że kierowcy raczej niepotrzebna jest żadna pomoc medyczna.

Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że kierowca daewoo, 28-letni mieszkaniec naszego powiatu, jest w stanie upojenia alkoholowego, kontakt z nim był utrudniony i nie mógł on utrzymać ,,na nogach”.

Badanie alkomatem wykazało ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzenie 28-latka w policyjnych systemach informatycznych, ustalono, że mężczyzna posiada także sądowy dożywotni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych za kilkukrotną jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyzna był poszukiwany.

Przypominam, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności – przypomina oficer dyżurny KMP w Ostrołęce, podkom. Tomasz Żerański.