Janusz Kotowski zrzekł się mandatu radnego. Wydał oświadczenie: „Sprawy Ostrołęki zawsze pozostaną dla mnie wyjątkowo istotne”

Zmiany w składzie Rady Miasta Ostrołęki. Radny Klubu Prawa i Sprawiedliwość Janusz Kotowski zrzekł się mandatu radnego.

Komisarz Wyborczy w Ostrołęce wydał postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego miasta Ostrołęki. Chodzi o radnego miasta, a byłego prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.

„Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 19 maja 2020 r. mandatu radnego wybranego do Rady Miasta Ostrołęki w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 10 – KW Prawo i Sprawiedliwość, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radnym, którego mandat wygasł, jest Janusz Józef Kotowski.”

Janusz Kotowski wydał oświadczenie w sprawie swojej rezygnacji skierowane do ostrołęczan. Oto one:

„Drodzy Mieszkańcy Ostrołęki!

W dniu 19 maja 2020 r. po prawie 22 latach zaangażowania w działalność samorządową Ostrołęki, a także Mazowsza, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji radnego Miasta Ostrołęki.

Serdecznie dziękuję moim niezawodnym Wyborcom i wszystkim, z którymi miałem zaszczyt i radość współpracować dla dobra naszej małej Ojczyzny.

Przepraszam tych, którym przez te lata nie potrafiłem skutecznie pomóc.

Po chrześcijańsku wybaczam wszystkim, którzy przez systematycznie powtarzane kłamstwa i insynuacje latami niszczyli moje dobre imię w mediach i komentarzach (i – choć nigdy nie złamałem prawa, nigdy żaden sędzia czy prokurator nie postawił mi najmniejszego zarzutu, nigdy nawet nie byłem przesłuchiwany w charakterze podejrzanego – część „błota” do mnie przylgnęło).

Pozostaje we mnie wiele dobrych wspomnień i radość ze wszystkich ważnych inicjatyw, wykonanych inwestycji, pozytywnych rozmów a przede wszystkim możliwości pomocy osobom, które były w potrzebie.

Sprawy Ostrołęki zawsze pozostaną dla mnie wyjątkowo istotne.

Raz jeszcze dziękuję i do zobaczenia.
Z wyrazami szacunku
Janusz Kotowski”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Czyżby wstydził się, że bierze pieniądze za nadzór budowy bubla na węgiel i tak ucieka przed obowiązkiem złożenia oświadczenia majątkowego ???
No i nie dowiemy się ile kasy wziął za coś co nigdy nie powstanie.
A to spryciarz 😉

Max

Byłeś gościu durny i durny pozostaniesz. To nieuleczalne

Wera

Pluj dziadu pluj, obyś się tylko nie zapluł

kiwak_błotniak

Sprytny ruch, oświadczenie zniesmaczyło by ludzi do PIS w regionie

Daro

I co ? Zes….. się z ciekawości ?

Karol

Nie byłoby mostu na lata, stacji segregacji, nowego basenu, kilkunastu nowych boisk i wielu różnych fajnych spraw bez p. Kotowskiego i jego ekipy. DZIĘKI

Tom

Na mo i eO dalej obświniają , jak urban w stanie wojennym

Stasiek

Dziękuję panie Januszu

John

Wiecie ile ulic zbudowano za p. Kotowskiego w mieście ? Ok. 150. To kilkanaście średnio na rok wypada. Wiecie ile w pierwszych latach Kulika ( nie licząc tych, które Kotowski przygotował i zabudżetował ) ? Nawet jednej z jego pomysłu i inicjatywy nie skończono . Proste porównanie . Oczywiście półgłówki nie załapią !

A to dobre.

A zwłaszcza przy swoim domu z pięknym trawnikiem z rolki za pieniądze podatników.
Kotowski zostawił po swoich rządach nasze miasto tak zadłużone że cudem będzie to ogarnąć.

Sąsiad

Gdybyś nie był debilem to byś wiedział , że mieszkańcy tej ulicy założyli komitet budowy i starali się o ulice lata wcześniej zanim p. Kotowski tam zamieszkał . Kotowski jak wszyscy wpłacił udział w inwestycji wspólnej

gosc

Nasze Miasto moglo byc dumne ,ze mialo takiego Prezydenta moze jeszcze kiedys nastapia takie czasy, ze jeszcze o Ostrolece bedzie sie mowilo i slyszalo pozytywnie.

Balbina

Oczywiście, w pełni podzielam tą opinię.

Ostrołęczanka

Mieszkamy z rodziną w domu socjalnym, pierwszy raz jak ludzie. Dziękuję panu Kotowskiemu i p. Grzegorzowi jego zastępcy

Julek

Hejterzy niech się udlawia swoim jadem. Tylko to potrafią. A p. Kotowski to klasa sama w sobie. Obecny włodarz musi się długo uczyć, żeby choć odrobinę dorównać. ale to przecież nierealne. Dziękuję Panie Januszu!

JaiTy

Dziękuję Panie Prezydencie za prawie ćwierć wieku pracy dla ostrołęckiego samorządu. Dziękuję także za możliwość osobistej współpracy.

Mieszkaniec

Janusz, byliśmy i jesteśmy z Ciebie dumni

Obiektywny

Dziękuję Janusz za Twoje zaangażowanie i te wszystkie wspaniałe rzeczy dla mieszkańców Ostrołęki. Wiedz że byłeś, jesteś i będziesz osobą nietuzinkową. O dwie a nawet więcej klas nad innymi. Powodzenia

mieszkaniec

Chcialabym doczekac czasow kiedy w Ostrolece pojawi sie drugi taki Prezydent, ktory dla Miasta tyle zrobil dobrego co Prezydent Janusz Kotowski

Mariusz

Panie Prezydencie dziękuję! Dla mnie będzie Pan ciągle Prezydentem Ostrołęki. Mądrym, dobrym, sprawiedliwym, oddanym ludziom.

Zobaczycie jeszcze

Jeszcze wszystko odszczekacie jak prezydent duda nada kotowskiemu najwyższy możliwy order za wybitne osiągnięcia w dziedzinie energetyki 😉

Ola

Nie boj żaby w razie czego prezydent Hołownia czy prezydent Trzaskowski również doceni? Takiego wybitnego energetyka ze świecą szukać!

Ja o specjalistach

Jak będziemy mieć takich specjalistów od energetyki jak Kotowski to już wkrótce będziemy przy tych świecach po zmroku siedzieć w domach.

ola

miasto wybrało degrengoladę i byle jakość Kulika więc nie dziwię się , że jak się nie ma wpływu na sytuację miasta ani na 1% to bez sensu jest być dla statystyki

radny

najlepszy prezydent miasta po 1989 roku Pan Janusz Kotowski – Basen, stadiony, ronda , ulice wszędzie Orliki, mnóstwo ścieżek rowerowych , port na Narwi, i przede wszystkim generalny remont mostu za pieniądze pozyskane z zewnątrz. Teraz jet bagno i nic n=się nie buduje , no ale demokracja to demokracja ludzie wybrali kulikowa i komuna wróciła

chyba bezradny

Basen niewymiarowy, ścieżki rowerowe z kostki której nie stosuje się od średniowiecza a teraz jest spłacanie długów po kadencji kotowskiego.

Mieszkaniec

Niewymiarowy? – ja się mieszczę. Średniowieczna kostka? – bezcenna. Długi? popatrz na miasta rządzone przez PO, u nas niewinna pożyczka.

Roma

Nigdy nie było pożyczek na przejedzenie, na bieżące potrzeby. A jeśli miasto ( prezydent zawsze za zgodą rady) brało obligacje by mieć wkład do inwestycji z kasą unijnà i rządową to chwała za takie działania

Tre

Szkoda, że do niektórych ostrołęczan jeszcze nie dotarło ile Janusz Kotowski zrobił dla Ostrołęki i ile jeszcze mógłby zrobić. Szkoda też, że takiego człowieka nie będzie już w samorządzie

Pola

Pan Kotowski zakończył oświadczenie słowami „do widzenia”. Więc się jeszcze na przyszłość nie cieszcie komuchy

News

News z ostatniej chwili….
Artykuł 46 ustawy tzw. Tarczy Antykryzysowej 3.0 zlikwidował możliwość korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego przez rodziców dzieci do lat 8.
Pinokio vel mateuszek kłamczuszek dał ciała lub zrobił to celowo.
Od 25 maja rodzice dzieci do lat 8 stracą prawo do zasiłku opiekuńczego mimo zamkniętych placówek.

A oni dalej mu wierzą

PIS w najczystszym wydaniu. W TVP Krzywousty mateusz opowiada jak to zadba o rodziców by mieli zapewnione zasiłki na czas zamknięcia przedszkoli a po wyjściu ze studia propagandy puszcza ustawę która te zasiłki rodzicom zabiera.

refleksja

Daj mu milion i zabierz złotówkę – odgryzie rękę.

Nazwa*

NapiszJak mogą coś stracić czego nie było? Prawo na dodatkową opiekę dla dzieci do lat 8 było wprowadzone ustawą do 24 maja 😉 więc niczego nie można było zlikwidować… komentarz…

gość

morawiecki zapewniał na konferencji że zasiłek zostanie przedłużony do czasu gdy rodzice będą mogli bezpiecznie oddać dzieci pod opiekę placówek szkolnych i przedszkolnych.
A potem po pisowsku pod osłoną nocy zrobił co innego.

Ja iona

Zobaczymy jak będziemy wspominać kulika po jego kadencji narażie nic nie wnosi pozytywnego . Wszędzie węszy gdzie kogoś można zwolnić z pracy ,w oświaćie każdy boi się o swoją posadę od sprzątaczki po dyrektora

Podziękowanie

Jestem dumny, że miałem Takiego Prezydenta!