Janusz Kotowski dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Były prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski został powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce ma nowego dyrektora. Jest nim Janusz Kotowski, były prezydent Ostrołęki, który przez 12 lat zarządzał miastem. Powołano go na to stanowisko od 1 grudnia do 30 listopada 2023 roku.

Janusz Kotowski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Później studiował na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Na studiach podyplomowych ukończył kierunek ekonomiczno-menedżerski i administrację. Ukończył też wiele kursów i szkoleń z zakresu zarządzania, finansów, prawa.

Pracował jako nauczyciel, z samorządem związany był od lat – najpierw jako radny i przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, potem jako wicemarszałek województwa, a wreszcie jako długoletni prezydent Ostrołęki. Ponad rok był członkiem zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka.

Janusz Kotowski – jako prezydent Ostrołęki – walnie przyczynił się do powstania Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. O utworzenie tej placówki starał się wspólnie z ostrołęckimi parlamentarzystami, samorządowcami, stowarzyszeniami historycznymi i organizacjami społecznymi.

Za prezydentury Janusza Kotowskiego podpisano umowę z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotrem Glińskim o współprowadzeniu muzeum przez miasto Ostrołękę i resort, a potem pozyskano na przebudowę dawnego Aresztu Śledczego przy ul. Traugutta, obecną siedzibę Muzeum, ok. 35 mln zł, która zakończyła się w 2019 roku.

Obecnie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przygotowywana jest pierwsza część wystawy stałej. Ekspozycje tworzy doświadczona w branży firma Deko-Bau z Lubina. Od nowego roku muzeum będzie prowadzone przez ministerstwo.

Dotychczas obowiązki dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce pełnił Piotr Liżewski.

3 2 głosów
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

Gratulacje panie Januszu!

Alojzy

Rozumiem że w umowie jest zapis o wynagrodzeniu jako procencie od zysków tej dochodowej placówki.

Karol

Jeździsz po drodze, która nie jest dochodowa, może masz dzieci, na których nie zarabiasz, a trudu wychowawczego i kasy trzeba włożyć sporo. Więc proszę , nie przeliczaj całej rzeczywistości na dochód , nie ograniczaj życia do zysku

Edek z fabryki kredek

Tyle tylko że z tego pseudo muzeum nie skorzysta nawet dziesiąta bądź nawet setna procenta mieszkańców a kasę zapłacili wszyscy wbrew swojej woli.

Karol

Niestety Edek, nie rozumiesz i nie zrozumiesz. Cały obszar kultury opiera się na pewnym braku prostego zysku materialnego. Ale kultura jest potrzebna. Ty chyba tego nie pojmujesz, a to jest proste, to tak np. jakbyś się dziwił , że chłopak na randce z dziewczyną daje jej kwiatek, a przecież jej by się bardziej „opłacało” gdyby dostała ścierkę do kuchni albo 20 zł . A jednak zapewniam Cię że to piękniej że dostała kwiatek.

Gosc

Nie wszyscy, bo ja jestem za tym by muzeum powstało. Wiec juz mijasz się z prawdą i siejesz defektyzm

ock

Tak samo od zysku jak w OCK

Grzegorz

I bardzo dobrze

Vincenty

Gratulacje

Tre

Na ten czas to dobry ruch, powodzenia Janusz

Nordenfeld

Gratulacje. Powodzenia na nowym stanowisku Panie Januszu. Pozdrawiam 🙂

Ala

Panie Januszu gratuluję. Życzę samych pomyślności , cieszę się bardzo i pozdrawiam serdecznie.

ania

Brawo, dobra decyzja. teraz trzeba nareszcie ukończyć inwestycję

Jola

To jeszcze nie ukończona? No tak zwieńczeniem dzieła będzie postać JK

Jola

Człowiek spełniający wszelkie kryteria zatrudnienia na tym stanowisku. Zresztą nie tylko na takim. I energetyk i katecheta. A teraz historyk i muzealista.

Gość

Cześć i chwała bohaterom!!!