Jantarki rozpoczęły sparingi. Na razie zamiast wygranych cenne lekcje

14 czerwca na własnym boisku drużyna seniorek i drużyna rocznika 2006 i młodsze Jantaru zagrały sparing z zespołem Loczki Wyszków.

Zespół przyjezdnych jest drużyną drugoligową seniorek, w tym meczu nieco lepsi okazali się goście, którzy triumfowali z wynikiem 8-5, jednak sytuacji podbramkowych było całkiem sporo.

Skład Seniorek: Peczyńska, Rosłon, Pietruczuk E., Koper, Lebuda, Duszak, Pietruczuk J. Draba, Piersa, Dąbrowska, Borkowska oraz Pych, Chludzińska, Lis, Olender. Bramki dla Jantarek: Borkowska x4, Pych.

O podsumowanie meczu poprosiliśmy trenera Rafała Koska:

– Był to bardzo wartościowy sparing z zespołem, który do tej pory występował o jeden poziom rozgrywkowy wyżej niż my. Natomiast w związku z reorganizacją piłkarstwa kobiecego w Polsce, bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłym sezonie będziemy rywalizować w tej samej lidze. W przyszłym roku poziom rozgrywek trzecioligowych będzie dużo wyższy niż w poprzednich latach, dlatego cieszy nas fakt, iż nasze piłkarki podejmują walkę ze starszymi zespołami grającymi w wyższych ligach.

W meczu juniorek również wygrana była po stronie drużyny Loczków. Sparing skończył się wynikiem 1-5 dla Wyszkowa. Dla Jantarek był to pierwszy mecz na dużym boisku w dziewięcioosobowym składzie. Drużyna przejezdnych jest już bardziej doświadczonych w tej grze. Dlatego też była to bardzo cenna lekcja dla młodszych zawodniczek.


Skład Juniorek: Olga Wieremiejczyk, Klaudia Oleszczak, Amelia Denkiewicz, Maja Wołosz, Maja Budna, Wiktoria Prusińska, Zuzanna Kępista, Magdalena Grzymała, Oliwia Mróz oraz Maja Kozłowska, Helena Borowa, Maja Dumała, Aleksandra Brzuzy, Julita Wieremiejczyk. Bramka dla Jantarek: Olga Wieremiejczyk.