Jan Paweł II bohaterem wystawy na Placu Bema (zdjęcia)

Wystawę poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II obejrzymy na Placu Bema. Znajdziemy tam zdjęcia z pielgrzymek papieża Polaka, a także fotografie z jego dzieciństwa, młodości.

Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza, znajdująca się bliżej armaty, to historia życia Jana Pawła II: od narodzin, czasów studenckich, rozpoczęcia posługi kapłańskiej aż po wybór Karola Wojtyły na papieża, pontyfikat i śmierć. Nazwano ją „Karol Wojtyła. Narodziny”. Oprócz fotografii znajdziemy tu sporo interesujących informacji, cytatów, wycinek z gazet i dokumentów.

Druga część wystawy, „Pielgrzym”, to zdjęcia z pontyfikatu Jana Pawła II, m.in. z wizyty papieża w Łomży w 1991 roku, na której nie zabrakło Kurpiów. Autorem fotografii jest Marian Zubrzycki – m.in. wieloletni fotoreporter „Rzeczpospolitej”.

Wystawę będzie można oglądać do 16 października. Tego dnia miasto będzie świętować Dzień Patrona, a, przypomnijmy, jest nim właśnie Jan Paweł II. 

Wystawa zrealizowana została przy współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Galerią Ostrołęka i Polską Agencją Fotografów FORUM.

Teraz nie zawsze mamy okazję, aby wyjść z domu i tym samym obejrzeć tę niezwykłą wystawę. Poniżej znajdziecie jednak zdjęcia, które jej zrobiliśmy: