Jakub Borkowski 4. w Siedlcach. Dobry start mimo kwarantanny

Ostatni weekend dla UKS Atleta Ostrołęka był naprawdę udany. Młodzi adepci ciężarów wywalczyli wiele nagród w Ciechanowie na zawodach w wieloboju atletycznym, natomiast Jakub Borkowski startował w Siedlcach w trójboju siłowym.

W dniach 19-22 listopada odbywały się zawody XPC Powerlifting World Cup 2020 w Trójboju Siłowym w Siedlcach. W sobotę 21 listopada startował w nich zawodnik UKS Atleta, Jakub Borkowski.

Kuba startował w kategorii open do 100 kg. Zaliczył w przysiadzie 205 kg, w wyciskaniu na ławce 160 kg, wyrównując swój rekord, oraz 260 kg w martwym ciągu, ustanawiając swój nowy rekord w tej konkurencji.

Dzięki tym wynikom zdobył 625 kg w totalu, poprawiając się o 5 kg od ostatniego startu. Ostatecznie zajął 4. miejsce, będąc blisko od podium. Start był dla Kuby o tyle udany i satysfakcjonujący, że poprzedziła go dwutygodniowa kwarantanna wyłączająca go z możliwości treningu. 

Głównymi organizatorami imprezy byli Polskie Stowarzyszenie Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego, Federacja XPC Poland i Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

Tekst: Kuba Borkowski, zdjęcia: archiwum prywatne K.B.