Jakie imprezy w majówkę w Ostrołęce i powiecie?

Już za chwilę rozpocznie się majówka 2019. Oto kilka imprez kulturalnych, ale też i sportowych, które mogą was zainteresować.

Majówka w tym roku – jeśli wzięliście wolny dzień w pracy – trwać będzie aż 5 dni. Warto sobie więc dobrze rozplanować ten wolny czas, aby wykorzystać go jak najlepiej.

Kilka ciekawych propozycji na spędzenie majówki znajdziemy w Ostrołęce i powiecie. Oto kilka z nich:

1 maja (środa)

 • Koncert „15 lat jesteśmy” – godz. 12.00, scena przy Kupcu. Koncert z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do UE. Rozpocznie się od wspólnego odśpiewania „Ody do radości”. Potem wystąpią Ostrołęcka Scena Autorska, Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka, Dziecięcy Teatr Amatorski Niewidzialni, Zespół Pieśni i Tańca Kurpie, wokaliści Studia Piosenki oraz zaprzyjaźnieni artyści z Ostrołęki. Kultownia zaprosi z kolei na grę planszową „Spacerem po Europie”.
 • Wielkie Grillowanie w Naturze – Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. Godz. 13:00 – piknik na łonie Natury, czyli grill i chill w ogrodzie! 14:00-15:00 – zabawy z animatorem. 15:00 – pokaz baniek mydlanych. 20:00 – potańcówka z muzyką z lat 80.-90. Wstęp wolny.
 • Wielka Majówka w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie – od godz. 15.00 bezpłatne atrakcje dla dzieci z animatorami, potem koncert zespołu Chojnacki Band, a o 19.00 gwiazda wieczoru, czyli Krzysztof Krawczyk. Ceny biletów od 25 zł.

2 maja (czwartek)

 • Rodzinny Rajd Rowerowy – scena przy Kupcu. O godz. 11.00 ostrołęczanie otrzymają flagi Polski i zostanie zaprezentowany system miejskich rowerów. O godz. 12.00 rozpocznie się rajd rowerowy do Suska Starego, do Zielonego Zakątka, przez wsie: Dzbenin, Czarnowiec, Daniszewo, Zapieczne i Drwęcz. Na mecie grill, konkursy i nagrody.
 • Wielkie Grillowanie w Naturze – Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. 17:00 – wspólne grillowanie i piknik rodzinny. 17:00 – 18:00 – święto flagi – tworzenie flag i symboli narodowych dzieci wraz z rodzicami pod okiem animatora. 18:15 – seans filmu 3D w ekranie 360° – „W Królestwie Wielkiego Suma”.

3 maja (piątek)

 • Piknik Biało-Czerwona. Obowiązkowo! – Forty Bema, od godz. 12.00 do 16.00. Warsztaty robienia ozdób patriotycznych (kokard, etui na telefon, kwiatów, opasek), malowanie żołnierzyków, zajęcia edukacyjne. Wstęp: 5 zł.
 • Wielkie Grillowanie w Naturze – Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. 13:00 – Gdzie się podziały tamte majówki? – czyli patriotyczne grillowanie. 20:00 – potańcówka z muzyką disco. Wstęp wolny.
 • Wielka Majówka w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie – od godz. 12.00 bezpłatne atrakcje dla dzieci z animatorami, występy dzieci ze szkół podstawowych, pokazy strażaków, policji, WOPR, a o godz. 17.00 koncert zespołu Mejk. Impreza bezpłatna.

4 maja (sobota)

 • Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym – hala im. A. Gołasia. O godz. 16.00 pokaz otwarty dla publiczności.
 • Wielka Majówka w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie – godz. 13.30 spotkanie z gwiazdami Tik Tok. Impreza bezpłatna.
 • Wielkie Grillowanie w Naturze – Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. 11:00-22:00 – grillowania ciąg dalszy.

5 maja (niedziela)

 • Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym – hala im. A. Gołasia. Początek rywalizacji o godz. 9.00, finał – o godz. 17.20.
 • Wielka Majówka w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie – godz. 12.00 kiermasz twórców ludowych. Wejście za darmo.
 • Wielkie Grillowanie w Naturze – Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. 11:00-17:00 – rodzinne grillowanie. 14:00-15:00 – animacje dla dzieci.

Fot. Fredrik Solli Wandem z Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kieliszek

eee słąbo poprzednia władza non stop prawie przez całe wakacje organizowała koncerty na stadione i nie tylko. wszyscy mają w pamięci mnóstwo koncertów w wakacje.