Jaka pogoda w majówkę?

Wkrótce majówka 2019. Sprawdziliśmy, na jaką pogodę mogą liczyć ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. Czy pogoda będzie tak słoneczna jak obecnie?

W ostatnich dniach mieliśmy piękną, prawie że letnią, pogodę: niemalże bezchmurne niebo, wysoką temperaturę. Słoneczna aura rozbudziła apetyty na majówkę, która rozpoczyna się już za kilka dni.

Jeśli wzięliście urlop w czwartek 2 maja, czeka was 5 dni wolnego: od środy do niedzieli. Wiele osób pewnie będzie chciało wykorzystać ten czas na podróże, spacery, wędrówki rowerowe. Aby plany wypaliły, potrzebna jest ładna pogoda.

Sprawdźcie prognozę pogody dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego na majówkę:

1.05.2019 (środa)

Pierwszy dzień majówki, czyli środa, zapowiada się pogodnie. Wprawdzie na niebie można spodziewać się chmur, ale sporo słońca również. W południe i po południu termometry wskażą ok. 15 stopni.

2.05.2019 (czwartek)

Czwartek będzie podobny do środy z tym, że po południu i wieczorem mogą pojawić się słabe opady deszczu.

3.05.2019 (piątek)

Piątek to powrót słonecznej pogody. Słońce powinno królować na niebie prawie przez cały dzień. Po godz. 14 można spodziewać się jedynie niewielkiego deszczu. Będzie jednak nieco chłodniej niż w poprzednich dniach.

4.05.2019 (sobota)

Pogoda nieco popsuje się w sobotę. Ma być pochmurno i możliwe są opady deszczu.

5.05.2019 (niedziela)

W niedzielę mamy prawo oczekiwać ładnej pogody. Co więcej, jeśli prognozy się potwierdzą, powinna u nas ona zagościć na nieco dłużej.

Prognozę pogody opracowaliśmy na podstawie serwisu pogodowego IMGW-PIB.